Kim jest?

Meghan Markle - księżna Sussexu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 26-01-2020 | skomentuj

Meghan Markle - księżna Sussexu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

somagnews.com

Oceń


Meghan Markle w niektórych kręgach zawsze będzie kojarzona z aktorstwem. Obecnie jest jednak księżną Sussexu (chociaż już nie za długo). Wiele osób zapewne będzie ją kojarzyło z rodziną królewską, „którą zniszczyła”. Kim dokładnie jest Meghan, księżna Sussexu?

Wszystko o: Meghan Markle

Pełne imię i nazwisko: Rachel Meghan Markle. Obecnie księżna Sussexu
Data i miejsce urodzenia: 4 sierpnia 1981, Los Angeles
Zawód: aktorka
Partner: Trevor Engelson (2011-2013; rozwód), książę Harry (2018-obecnie)
Dzieci: Archie (2019)
Wzrost: 168 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak

Młodość

Meghan urodziła się i wychowała w Los Angeles. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 6 lat. Wychowywała ją matka, ale ojca widywała regularnie. Jej matka jest terapeutką i instruktorką jogi, a jej ojciec jest operatorem filmowym. Meghan ma starsze, przyrodnie rodzeństwo: brata Thomasa Markle i siostrę Samanthę Grant. Po ukończeniu katolickiego liceum studiowała jednocześnie stosunki międzynarodowe i historię teatru na Uniwersytecie Północno-Zachodnim, którego została absolwentką w 2003 roku. Kaligrafowała zaproszenia okazjonalne. Pracowała także w ambasadzie amerykańskiej w Buenos Aires.

  Zobacz także  

Kariera

Od najmłodszych lat była związana z planem filmowym. Zadebiutowała w 2002 roku w serialu „Szpital miejski”, gdzie zagrała epizodyczną rolę. W 2005 toku nastąpił przełom w jej karierze, gdy u boku Ashtona Kutchera pojawiła się w filmie „Zupełnie jak miłość”. Do 2010 roku grała epizodyczne role w serialach „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” czy „90210”. W 2010 roku zagrała w dramacie „Twój na zawsze”, a w 2011 roku odbyła się premiera filmu „Szefowie wrogowie”, gdzie grała postać Jamie. Największą popularność zdobyła w serialu „W garniturach”, gdzie grała Rachel Zane. W 2017 roku zrezygnowała z gry w serialu – wraz z Parickiem J. Adamsem nie przedłużyła swojego kontraktu. I może dobrze się stało – chwilę później została już księżną.

Życie prywatne

W 2004 roku zaczęła spotykać się z producentem filmowym Trevorem Engelsonem. Para zaręczyła się w 2010 roku, pobrała w 2011 i rozstała w 2013 roku. W latach 2014-2016 spotykała się z szefem kuchni Cory Vitiello.
W 2016 roku poznała księcia Henryka. Długo ukrywali to przed światem, ale oficjalnie potwierdził to Pałac Kensington. W 2017 roku ogłoszono ich zaręczyny, a w 2018 roku pobrali się. W 2019 roku na świat przyszedł syn książęcej pary – Archie Harrison. Harry i Meghan zdecydowali się odejść od rodziny królewskiej, o czym poinformowali na początku 2020 roku.
Dodaj komentarzArtykuły powiązane