Kim jest?

Angelina Jolie - skandalistka z Hollywood. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 26-01-2020 | skomentuj

Angelina Jolie - skandalistka z Hollywood. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

us.hola.com

Oceń


Angelina Jolie jest jedną z najsławniejszych gwiazd Hollywood. Grała w wielu popularnych produkcjach i od lat wszyscy chętnie chcą ją zatrudniać w swoich filmach i serialach. Niektórym jest znana jako była żona Brada Pitta. Kim dokładnie jest Angelina Jolie?

Wszystko o: Angelina Jolie

Pełne imię i nazwisko: Angelina Jolie Voight
Data i miejsce urodzenia: 4 czerwca 1975, Los Angeles
Zawód: aktorka, reżyserka, producentka
Partnerka: Jonny Lee Miller (1996-1999; rozwód), Billy Bob Thornton (2000-2003; rozwód), Brad Pitt (2014-2019; rozwód)
Dzieci: Maddox Chivan (adoptowane), Pax Thien (adoptowane), Zahara Marley (adoptowane), Shiloh (2006), Knox Leon (2008), Vivienne (2008)
Wzrost: 169 cm
Waga: ok. 44 kg
Instagram: brak

Dzieciństwo

Jest córką aktorów – Marcheline Bertrand i Jona Voighta. Po separacji rodziców w 1976 roku wychowywała się z matką. To właśnie filmy, które oglądała z nią w roli głównej, zainspirowały ją do zostania aktorką. Kiedy miała 11 lat wraz z rodziną zamieszkała w LA i zapisała się do Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Występowała wtedy w teatrze. Przez prześladowania w szkole, zaczęła się okaleczać.
W wieku 14 lat postanowiła zostać reżyserem ceremonii pogrzebowych. Przez wiele lat miała problem z ojcem – próbowali poprawić swoje relacje grając razem w filmie o Larze Croft. Niestety, nie udało im się to. Ojciec uznał, że „ma problemy emocjonalne”, a ona nie miała potrzeby się z nim godzić. Zrezygnowała również z posługiwania się nazwiskiem Voight, a w 2002 roku oficjalnie została Angeliną Jolie.

  Zobacz także  

Kariera

Kiedy miała 14 lat zaczęła pracować jako modelka – pojawiała się na wybiegach w wielu krajach. Później rozpoczęła występy w teledyskach m.in. Lenny’ego Kravitza. Kiedy skończyła 16 lat – powróciła do teatru i zagrała tutaj swoją pierwszą rolę. Zaczęła podpatrywać swojego ojca i ich relacje się poprawiły. Zagrała pierwszą główną rolę w niskobudżetowej produkcji „Cyborg 2: Szklany cień”. Pojawiała się później w wielu innych filmach i serialach m.in. „Prawdziwe kobiety”,  „George Wallace” czy „Gia”. Jedną z największych ról, jakie zagrała, była postać psychopatycznej Lisy Rowe w „Przerwanej lekcji muzyki”.
Zapewne większość osób kojarzy ją z filmów „Lara Croft: Tomb Raider”, „Pan i Pani Smith” czy „Czarownica”.
Kobieta jest bardzo mocno zaangażowana w sprawy charytatywne – najbardziej w pomoc humanitarną. 

Życie prywatne

Wielokrotnie podkreślała, że jest biseksualna. Potwierdziła, że miała kontakty seksualne z Jenny Shimizu. W 1996 roku poślubiła Jonny’ego Lee Millera – miała koszulkę z jego imieniem wypisanym swoją krwią. Rozstali się w 1999 roku. Później, w 2000 roku, wyszła z Billy’ego Boba Thorntona – byli ulubieńcami prasy, szczególnie gdy ta dowiedziała się, że wzajemnie noszą flakoniki ze swoją krwią. W 2003 roku postanowili się rozstać.
W 2005 roku związała się z Bradem Pittem – media oskarżały ją o rozbicie małżeństwa aktora z Jennifer Aniston. W 2006 roku poinformowała media, że jest w ciąży z Pittem, a w 2012 roku ogłosili zaręczyny. Pobrali się w 2014 roku, a w 2016 roku media pisały tylko o tym, że para się rozwodzi. Jolie zażądała wyłącznej opieki nad szóstką dzieci. Rozwiedli się 12 kwietnia 2019 roku.
Ma szóstkę dzieci: trójka z nich jest adoptowana, a troje z nich to dzieci Jolie z Pittem.
Dodaj komentarz