Kim jest?

Brad Pitt - filmowy "Pan Smith". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 26-01-2020 | skomentuj

Brad Pitt - filmowy "Pan Smith". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

mashviral.com

Oceń


Brad Pitt jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Na swoim koncie ma wiele znaczących, ważnych i dobrych ról. Od lat jest tak samo rozchwytywany. Dla wielu jednak zawsze będzie mężczyzną, który był z Angeliną Jolie i dla której zostawił Jennifer Aniston. Kim dokładnie jest Pitt?

Wszystko o: Brad Pitt

Pełne imię i nazwisko: William Bradley Pitt
Data i miejsce urodzenia: 18 grudnia 1963, Shawnee
Zawód: aktor, producent filmowy
Partnerka: Jennifer Aniston (2000-2005; rozwód), Angelina Jolie (2014-2019; rozwód)
Dzieci: Maddox Chivan (adoptowane), Pax Thien (adoptowane), Zahara Marley (adoptowane), Shiloh (2006), Knox Leon (2008), Vivienne (2008)
Wzrost: 180 cm
Waga: ok. 78 kg
Instagram: brak

Młodość

Przyszedł na świat w stanie Oklahoma., w Shawnee. Jest najstarszym synem kierownika firmy transportu ciężarowego i szkolnej pedagog. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – Douglasa Michella i Julie Neal. Dzieciństwo spędził w Springfield w Missouri. Uczęszczał do Kickapoo High School w Springfield. Studiował dziennikarstwo ze specjalizacją w reklamie w Missouri School of Journalism przy University of Missouri-Columbia. Na dwa tygodnie przed ukończeniem studiów wyjechał do Los Angeles.
Miał studiować reklamę i grafikę w Art Center College of Design w Pasadenie, ale zdecydował się na sześcioletnią naukę aktorstwa pod okiem Roya Londona. Pracował jako kierowca limuzyny, rozdawał próbki papierosów, a także, ubrany w kostium wielkiego kurczaka, reklamował sieć restauracji El Pollo Loco.

  Zobacz także  

Kariera

Na początku występował w operach mydlanych m.in. „Inny świat” czy „Dallas”. Zadebiutował na wielkim ekranie w filmie „Mniej niż zero”. Był modelem w spocie marki „Levi’s”. Przełomem w jego karierze była rola w filmie „Thelma i Louise”. Inne filmy w których występował to m.in. „Wichry namiętności”, „Wywiad z wampirem”, „Ocean’s Eleven”, „Siedem” czy „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. Grał również w „Bękartach wojny”, „Podziemnym kręgu” i „Pewnego razu w… Hollywood”. Od lat jest jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood.

Życie prywatne

Spotykał się z wieloma kobietami m.in. Christiną Applegate, Juliette Lewis. Demi Moore czy Gwyneth Paltrow. W 1998 roku spotykał się z Jennifer Aniston, za którą postanowił wyjść w 2000 roku. W 2005 roku postanowili się rozwieść – powodem miał być romans Pitta z Jolie. W 2005 roku potwierdzili swój związek. Doczekali się córki Shiloh i bliźniaków – Vivienne i Knoxa. Mają również trójkę adoptowanych dzieci – Maddoxa, Paxa Thiena i Zaharę. W 2012 roku ogłosili zaręczyny, a w 2014 roku pobrali się. W 2016 roku Jolie złożyła pozew o rozwód, powołując się na „różnice nie do pogodzenia”. 12 kwietnia 2019 roku para się rozwiodła.
Dodaj komentarz