Księżna rusza na podbój USA

Meghan Markle wraca do działania. Razem z Michelle Obamą weźmie udział w dużym wydarzeniu

Marta | dnia: 11-07-2020 | skomentuj

Meghan Markle wraca do działania. Razem z Michelle Obamą weźmie udział w dużym wydarzeniu

wikimedia.org

Oceń


Ostatni rok nie był łatwy dla księcia Harry’ego i Meghan Markle. Odejście z brytyjskiej rodziny królewskiej zupełnie wywróciło do góry nogami ich dotychczasowe życie i sprawiło, że stali się tematem pierwszych stron gazet. Gdy przeprowadzili się do Kalifornii, ich wszelkie dalsze plany pokrzyżowała z kolei pandemia koronawirusa. Okazuje się, że po długiej przerwie małżeństwo postanowiło właśnie wrócić do działania. Jak donosi magazyn „People”, księżna niebawem weźmie udział w kongresie „Girl Up Leadership Summit 2020”. Nie będzie tam jednak jedyną znaną osobistością – na wydarzeniu wystąpią między innymi Michelle Obama, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Nadia Murad, aktorka i żona Nicka Jonasa, Priyanka Chopra, a także szefowa operacyjna Facebooka, Sheryl Sandberg.

  Zobacz także  

Warto wspomnieć, że od czasu, gdy Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia obowiązków królewskich, ich relacje z pozostawioną w Wielkiej Brytanii rodziną nie układają się najlepiej. Królowa Elżbieta podkreślała jednak, że jej wnuk wraz z żoną i synem zawsze mogą wrócić do pałacu Buckingham.

Pierwsze duże wystąpienie

Od czasu przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych księżna Sussex nie miała jeszcze zbyt wielu okazji do dużych publicznych wystąpień. Nadchodzący kongres „Girl Up Leadership Summit 2020” będzie pierwszym tego rodzaju projektem, w którym Meghan Markle weźmie udział odkąd opuściła brytyjski dwór. Można się więc spodziewać, że jej przemówienie przyciągnie nie tylko zainteresowanie mediów, ale także wielu fanów na całym świecie. Wydarzenie będzie się odbywać wirtualnie w dniach 13-15 lipca. Meghan Markle podczas swojego wystąpienia podobno ma mówić między innymi o równości płci, a także o rosnącej potrzebie zmian społecznych. Patrząc na grono pozostałych zaproszonych prelegentek można się spodziewać, że podczas kongresu odbędzie się bardzo interesująca dyskusja. Warto podkreślić, że to nie będzie pierwsze spotkanie Markle i Obamy. Poznały się one już wcześniej podczas promocji książki autorstwa prezydentowej, zatytułowanej „Becoming”. Jakiś czas temu Markle przeprowadziła także wywiad z Obamą dla brytyjskiego „Vogue’a”.
Dodaj komentarzArtykuły powiązane