Kim jest?

Leonardo DiCaprio – Jack z „Titanica”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Redakcja PinkWall | 12-07-2020 | skomentuj

Leonardo DiCaprio – Jack z „Titanica”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

wikimedia.org

Oceń


Leonardo DiCaprio to amerykański aktor, a także twórca filmowy, który największą popularność zdobył dzięki roli Jacka Dawsona w słynnym „Titanicu”. Aktor ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i występy w najgłośniejszych hollywoodzkich produkcjach. Poznajcie najważniejsze fakty na jego temat.

Wszystko o: Leonardo DiCaprio

Data i miejsce urodzenia: 11 listopada 1974 r., Los Angeles
Zawód: aktor
Partner: Gisele Bündchen (2000-2005), Bar Refa’eli (2005-2011), Camilla Morrone (2020)
Dzieci: brak
Wzrost: 183 cm
Waga: 81 kg
Instagram: @leonardodicaprio

Młodość

Leonardo DiCaprio urodził się w biedniejszej części Los Angeles. Jest dzieckiem artysty i pisarza, George’a DiCaprio oraz asystentki kancelarii prawnej, Irmelin Indenbirken, którzy rozwiedli się rok po jego narodzinach. Co ciekawe, rodzice nadali mu imię po włoskim renesansowym artyście i odkrywcy, Leonardzie da Vinci. W trzeciej klasie szkoły średniej DiCaprio porzucił edukację, żeby poświęcić się pracy przy kolejnych produkcjach filmowych.

  Zobacz także  


Kariera

Leonardo DiCaprio bardzo wcześnie rozpoczął swoją karierę. Już jako dziecko zaczął przejawaić talent aktorski i występował w reklamach, a także w epizodycznych rolach. Pierwszą dużą rolę zagrał w 1989 roku w serialu „Parenthood”. Pierwszą nominację do Oscara otrzymał w 1994 roku za kreację stworzoną w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Największy rozgłos przyniosła mu rola Jacka Dawsona w filmie „Titanic” Jamesa Camerona z 1997 roku. Aktor przez lata swojej kariery współpracował z najsłynniejszymi reżyserami, takimi jak Martin Scorsese, Quentin Tarantino czy Christopher Nolan. Do najbardziej znanych produkcji z jego udziałem należą między innymi „Incepcja”, „Wielki Gatsby” oraz „Pewnego razu... w Hollywood”. W 2016 roku otrzymał Oscara za rolę w filmie „Zjawa”.

Życie prywatne

Leonardo DiCaprio spotykał się z wieloma kobietami, między innymi z Giselle Bündchen, Bar Rafa`eli oraz Toni Garrn. Aktor widywał się również z Rihanną, a także Blake Lively. Ostatnią kobietą, z którą się związał, jest argentyńska aktorka, Camilla Morrone. Aktor nie ma dzieci.
Dodaj komentarz