Kim jest?

Robert Lewandowski - najlepszy piłkarz z Polski. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 17-01-2020 | skomentuj

Robert Lewandowski - najlepszy piłkarz z Polski. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Obecnie nie ma lepszego i bardziej sławnego piłkarza od Roberta Lewandowskiego. Mówią o nim wszyscy, a on zarabia niebotyczne pieniądze. Nic dziwnego – w formie jest świetnej. Ostatnie lata zdecydowanie należały dla niego. Kim jest Lewandowski?

Wszystko o: Robert Lewandowski

Data i miejsce urodzenia: 21 sierpnia 1988, Warszawa
Zawód: piłkarz
Partner: Anna Stachurska (2013)
Dzieci: Klara (2017)
Wzrost: 185 cm
Waga: 79 kg
Instagram: @_rl9

Kariera klubowa

Jego kariera rozpoczęła się w Varsovii, Delcie Warszawa i rezerwach Legii. W 2006 roku trafił do Znicza Pruszków i przeniósł się, po dwóch latach, do Lecha Poznań. W 2010 roku został zawodnikiem Borussii Dormund, a w sezonie 2014/2015 przeszedł do Bayernu Monachium. Niejednokrotnie został najlepszym strzelcem, a także zdobył kilka niesamowitych wyników jako strzelec w Bundeslidze.

  Zobacz także  

Kariera reprezentacyjna

W 2008 roku zadebiutował w U-21 i łącznie wystąpił w 3 spotkaniach tej kadry. Tego samego roku, we wrześniu, Leo Beenhakker powołał go na mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2010. 10 września 2008 roku zadebiutował w reprezentacji w meczu wyjazdowym przeciwko San Marino. W tym właśnie meczu strzelił swoją pierwszą bramkę w reprezentacji.
Od tego momentu pojawia się w roli reprezentanta. W dodatku jest on kapitanem drużyny.

Życie prywatne

Wychowywał się w sportowej rodzinie. Ojciec uprawiał judo i grał w piłkę, a jego matka była siatkarką. Obecnie uczy WF-u. Ma starszą siostrę Milenę.
W 2013 roku poślubił swoją wieloletnią partnerkę – Annę Stachurską, znaną dzisiaj jako Anna Lewandowska. W 2017 roku na świat przyszła ich córka. Obecnie spodziewają się drugiego dziecka.
9 października 2017 roku obronił swoją pracę licencjacką na kierunku wychowania fizycznego o specjalizacji trenersko-menadżerskiej w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie.
Dodaj komentarz