Kim jest?

Edyta Górniak - polska diwa. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, mąż

Patrycja | dnia: 17-01-2020 | skomentuj

Edyta Górniak - polska diwa. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, mąż

AKPA

Oceń


Edyta Górniak to nasza diwa z Polski. Miała bardzo trudne doświadczenia, ale to przenosi się na jej dorobek artystyczny – jest niesamowicie doceniana, lubiana i od lat wszyscy czekają z niecierpliwością na jej nowe projekty. Ona uważa się jednak głównie za matkę. Kim dokładnie jest Górniak?

Wszystko o: Edyta Górniak

Pełne imię i nazwisko: Edyta Anna Górniak
Data i miejsce urodzenia: 14 listopada 1972, Ziębice
Zawód: wokalistka
Partner: Dariusz Krupa (mąż od 2005 – 2010; rozwód)
Dzieci: Allan Krupa (2004)
Wzrost: 175 cm
Waga: ok. 60 kg
Instagram: @edytagorniak

Kariera

Od 1986 roku prowadziła zespół muzyczny System B – występowała z nim na dyskotekach. Dostrzegła ją Elżbieta Zapendowska, która zaproponowała jej lekcje wokalne. W 1990 roku wystąpiła z piosenką „Stop” z repertuaru Sam Brown i otworzyły się dla niej drzwi do wielkiej kariery.
Wszyscy znali jej piosenki m.in. „To nie ja!” czy „Kolorowy wiatr”, którą nagrała na potrzeby filmu o Pocahontas.
Reprezentowała Polskę na Eurowizji, podczas 39. edycji. Zajęła tam drugie miejsce, a występowała z piosenką „To nie ja!”.
Na swoim koncie, jak dotąd, ma siedem albumów studyjnych.
Oczywiście w jej karierze nie obyło się bez wpadek – mowa tutaj o hymnie Polski, który śpiewała podczas MŚ w Piłce Nożnej. Również na konkursie Eurowizji wywołała spore zamieszanie, ponieważ zaczęła śpiewać swoją piosenkę pół po polsku, a pół po angielsku. Nie taki był plan i chciano ją nawet zdyskwalifikować.

  Zobacz także  

Działalność pozamuzyczna

W 2005 roku ukazała się nieautoryzowana biografia Górniak, którą wycofano ze sprzedaży poprzez nakaz sądu. Wystąpiła gościnnie w serialach m.in. „Na dobre i na złe” oraz „Niania”. Brała udział w kilku kampaniach reklamowych np. Cisowianki, Śląskiego Banku ING czy Chiodo Pro.
Jej zdjęcia, w 2006 roku, znalazły się na łamach magazynu „Playboy”.
Była uczestniczką wielu programów rozrywkowych: „Taniec z gwiazdami”, „Tak to leciało!” czy „Agent-Gwiazdy”. Była trenerką w programach „Bitwa na głosy”, „The Voice Kids” czy „The Voice of Poland”.
Była bohaterką „My Way”, gdzie uczyła się jeździć samochodem.

Życie prywatne

Była kiedyś zaręczona z aktorem Dariuszem Kordkiem. Później związała się z Piotrem Gembarowskim, a następnie Piotrem Kraśką. Niedługo później była w związku z Robertem Kozyrą.
Ostatecznie wyszła w 2005 roku za Dariusza Krupę, któremu rok wcześniej urodziła syna – Allana. W 2010 roku ich związek został zakończony.
Po rozwodzie wiązała się z różnymi mężczyznami m.in. Piotrem Schrammem czy Williamem McKinneyem.
Spotykała się z kierowcą rajdowym Mateuszem Zalewskim, ale ich związek rozpadł się w 2018 roku, a gwiazda wyznała, że była z nim w ciąży, ale doszło do poronienia.
Dodaj komentarz