Kim jest?

Joanna Krupa - najsławniejsza modelka z Polski? Wiek, waga, wzrost, mąż, dzieci, Instagram

Patrycja | dnia: 19-01-2020 | skomentuj

Joanna Krupa - najsławniejsza modelka z Polski? Wiek, waga, wzrost, mąż, dzieci, Instagram

AKPA

Oceń


Joanna Krupa to bez wątpienia najsławniejsza polska modelka, która postanowiła robić karierę za wielką wodą. Jest rozpoznawalna zarówno tam, jak i u nas. Często pojawia się w Polsce, chociażby po to aby prowadzić show „Top Model”. Ostatnio jednak oddała się nowemu zajęciu… Jakiemu? Poznajcie lepiej Joannę Krupę.

Wszystko o: Joanna Krupa

Pełne imię i nazwisko: Joanna Krupa-Nunes
Data i miejsce urodzenia: 23 kwietnia 1979, Warszawa
Zawód: modelka
Partnerzy: Romain Zago (mąż od 2013 do 2017, rozwód), Douglas Nunes (mąż od 2018 - obecnie)
Dzieci: Asha Leigh (2019)
Wzrost: 170 cm
Waga: ok. 53 kg
Wymiary: 89-63-89 cm
Instagram: @joannakrupa

Kariera

W dzieciństwie długo trenowała taniec klasyczny, a niedługo później zainteresowała się modelingiem. Już jako 13-latka uczęszczała do szkoły dla modelek. Występowała w reality show „Zostań laską Snoop Doga”. Powiększyła piersi i rozpoczęła swoją pracę jako fotomodelka.
Brała udział w wielu sesjach okładkowych m.in. w „GQ”, „Playboy” czy „InStyle”.
Uznana została za jedną z najseksowniejszych Polek, a Niemiecki magazyn „Maxim” wybrał ją na kobietę roku 2004. Od 2010 roku jest jurorką i gospodynią programu „Top Model. Zostań modelką”.
Grała w kilku serialach i filmach m.in. w „Planecie małp” czy „Las Vegas”.
Brała udział w programie „Dancing with the stars”, gdzie zajęła, z Derekiem Hough, trzecie miejsce.

  Zobacz także  

Działalność społeczno-charytatywna

Działa aktywnie na rzec zwierząt. Wielokrotnie brała udział w akcjach, które organizowała PETA. Prowadziła w 2017 roku program „Misja Pies”, gdzie zachęcała do adopcji zwierząt ze schronisk.
Wielokrotnie krytykowała różne gwiazdy – zarówno zagraniczne, jak i polskie – za noszenie naturalnych futer.
Jest również działaczką na rzecz osób homoseksualnych. W 2008 roku wzięła udział w kampanii społecznej, w której sprzeciwiała się wprowadzeniu w stanie Kalifornia poprawki prawnej, która zamykała drogę parom jednopłciowym do zawierania małżeństw.

Życie prywatne

Była związana z przedsiębiorcą amerykańskim – Romainem Zago. Wzięli ślub w 2013 roku, a w 2017 sfinalizowali swoją sprawę rozwodową. Za przyczynę podano wtedy „całkowity rozpad pożycia małżeńskiego”.
W 2018 roku zaręczyła się z innym przedsiębiorcą – Douglasem Nunesem. Pod koniec lipca 2018 roku wzięli ślub cywilny, a 8 sierpnia ślub kościelny. Urodziła im się córka – Asha-Leigh Nunes.
Dodaj komentarz