Kim jest?

Kinga Rusin - najsławniejsza dziennikarka? Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

Patrycja | dnia: 17-01-2020 | skomentuj

Kinga Rusin - najsławniejsza dziennikarka? Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

AKPA

Oceń


Kinga Rusin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek i prezenterek telewizyjnych. Od pewnego czasu jest również bardzo mocno zaangażowaną ekolożką, walczącą o prawa zwierząt i wszystko, co ważne. Kim tak naprawdę jest Kinga Rusin i co o niej wiemy? 

Wszystko o: Kinga Rusin

Pełne imię i nazwisko: Kinga Judyta Rusin-Lis
Data i miejsce urodzenia: 9 marca 1971, Warszawa
Zawód: dziennikarka, osobowość telewizyjna
Partner: Tomasz Lis (mąż od 1994 do 2006), Marek Kujawa (partner od 2010 - obecnie)
Dzieci: Pola (1996), Iga (2000)
Wzrost: 167 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @kingarusin

Kariera dziennikarska

W 1992 roku, będąc na trzecim roku italianistyki, poszła na przesłuchania do Telewizji Polskiej. W 1993 roku rozpoczęła tam pracę. Pracowała m.in. w redakcji „Randki w ciemno”. Później dołączyła  jako prezenterka oprawy dnia do grona popularnych spikerów. W 1994 roku wyleciała do USA, ale wróciła w 1997 roku, by zostać prowadzącą magazynu „Wizjer TVN”. Od tego czasu jest związana z tą stacją. Kiedy miała małe dzieci – zrezygnowała z pracy.
Wróciła w 2005 roku, aby poprowadzić „Dzień dobry TVN”. Później została prowadzącą, a następnie jurorką programu „You Can Dance – Po prostu tańcz”, a także gospodynią „Agent – Gwiazdy”.

  Zobacz także  

Pozostałe przedsięwzięcia

Występowała, jako dziecko, wraz ze Skrzynecką, w Zespole Pieśni i Tańca „Varsovia”. Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”, a jej partnerem był Stefano Terrazzino. Zajęli wtedy pierwsze miejsce.
Wydała dwie książki: „Co z tym życiem?” i „Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik”. Jest również współwłaścicielką marki kosmetyków „Pat&Rub”.

Życie prywatne

W latach 1994 – 2006 była żoną Tomasza Lisa, którego poznała w 1993 roku w gmachu Telewizji Polskiej. Po ślubie podjęli pracę w USA. Urodziły im się dwie córki – Pola i Iga.
Od 2010 roku jest związana z Markiem Kujawą, który jest adwokatem.
Cierpi na chorobę Hashimoto.
Dodaj komentarz