Na co je przeznaczą?

Nie uwierzysz co Oni zrobili

Marta | dnia: 14-07-2020 | skomentuj

Nie uwierzysz co Oni zrobili

wikipedia.org

Oceń


Po tragicznej śmierci księżnej Diany został utworzony fundusz pamiątkowy The Diana Princess of Wales Memorial Fund. Nadzór nad nim sprawowali jej synowie, książę William i książę Harry. Gdy drugi z nich wraz z żoną Meghan Markle zdecydował się zrezygnować z pełnienia obowiązków królewskich i opuścić Wielką Brytanię, bracia podjęli decyzję o podziale uzbieranych pieniędzy. William i Harry zawarli już umowę, zgodnie z którą fundusz zostanie podzielony po połowie, a pieniądze z niego wpłyną na konta organizacji charytatywnych.

Wspólny nadzór nad funduszem

Od 2013 roku fundusz pamiątkowy znajdował się pod opieką organizacji charytatywnej Royal Foundation, która została stworzona przez synów zmarłej księżnej. Przez ostatnie lata konto The Diana Princess Fund zasilały darowizny, które następnie przejmowała fundacja Williama i Harry’ego.

  Zobacz także  

Jeszcze przed Megxitem bracia podzielili swoją organizację na dwie osobne – Sussex Royal Foundation oraz Royal Foundation of the Duke and Duchess of Cambridge. W sprawozdaniu Royal Foundation kończącym 2019 rok ogłoszono:

18 grudnia 2019 r. podpisano umowę z Sussex Royal Foundation, na mocy której Royal Foundation zamierzała przekazać połowę przyszłych wpływów netto otrzymanych przez Fundusz Diany dla Sussex Royal.

Organizacja Sussex Royal wraz z odejściem Meghan i Harry’ego z rodziny królewskiej przestała jednak istnieć w marcu tego roku. W związku z tym rodzeństwo podjęło decyzję o ponownym uregulowaniu spraw finansowych i zawarto porozumienie, które przewiduje, że każdy z braci otrzyma równą część. Teraz Harry będzie musiał podjąć decyzję, jakim organizacjom charytatywnym przekaże otrzymane środki z funduszu Diany. Wiadomo, że część z nich powierzył już fundacji Sentebale, która niesie pomoc osobom żyjącym w skarjnym ubóstwie w Malawi, Botswanie i Lesotho. Kolejną część przeniędzy przekaże na wsparcie programu zrównoważonej turystyki, a także na walkę z przemocą wśród nieletnich w Londynie i okolicznych miejscowościach. Pozostałe pieniądze najprawdopodobniej zasilą konto nowej fundacji założonej przez Meghan i Harry’ego, Arche Well.

Książę William i księżna Kate mają o wiele mniejszy problem z podziałem pieniędzy. Wszystkie ulokują w prowadzonej przez siebie organizacji, Royal Foundation of the Duke and Duchess od Cambridge.
Dodaj komentarz