Kim jest?

Jennifer Aniston - czyli Rachel Green. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 21-01-2020 | skomentuj

Jennifer Aniston - czyli Rachel Green. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne serialu The Morning Show

Oceń


Jennifer Aniston to amerykańska aktorka, która zyskała największą popularność po występie w serialu „Przyjaciele”, gdzie wcieliła się w rolę Rachel Green. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych, pierwszoligowych aktorek w Hollywood.

Wszystko o: Jennifer Aniston

Pełne imię i nazwisko: Jennifer Joanna Aniston
Data i miejsce urodzenia: 11 lutego 1969, Sherman Oaks
Zawód: aktorka, producentka filmowa
Mąż: Brad Pitt (2000-2005; rozwód), Justin Theroux (2015-2018; rozwód)
Dzieci: brak
Waga: ok. 51 kg
Wzrost: 164 cm
Instagram: @jenniferaniston

Młodość

Aniston urodziła się w Sherman Oaks i jest córką aktorskiej pary – Johna Anistona i Nancy Dow. Aniston grywał w takich serialach jak m.in. „Dni naszego życia”. Ma dwóch przyrodnich braci – Johna i Alexa.
Jako dziecko często jeździła do Grecji, skąd pochodzi jej ojciec. W późniejszym czasie rodzina przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie Aniston chodziła najpierw do Szkoły Rudolfa Steinera, a później do Fiorello H. LaGuardia High School of Music &Art and Performing Arts na Manhattanie. Występowała w wielu offbroadwayowskich sztukach. Jednocześnie pracowała na półetatu w telemarketingu, później jako kurier rowerowy i kelnerka. W 1989 wróciła do LA.

  Zobacz także  

Kariera

Grała kilka małych ról w różnych serialach i filmach. W 1992 roku zagrała jedną z głównych ról w „Karle”. Już miała zakończyć swoją karierę, kiedy film otrzymał słabe recenzje, ale poszła na jeszcze jedno przesłuchanie – do serialu „Przyjaciele”. I to był strzał w 10., ponieważ to dało jej ogromną popularność (wszyscy nawet obcinali włosy na „Rachel’s cut”).
Aniston zaczęła występować wkrótce na wielkim ekranie – zagrała w takich filmach i serialach jak „Nadchodzi Polly”, „Z ust do ust” czy „Marley & Ja”.
Do dzisiaj jest na czele najpopularniejszych gwiazd.

Życie prywatne

Jennifer Aniston spotykała się z wieloma osobami m.in. była zaręczona z Tatem Donovanem. W 2000 roku postanowiła wyjść za Brada Pitta – byli uznawani za jedno z najlepszych małżeństw w Hollywood. Niestety, związek się rozpadł (podaje się za to romans Pitta z Angeliną Jolie, z którą spotykał się na planie „Pan i Pani Smith”). Pitt zaprzeczał, ale Jolie powiedziała, że faktycznie mieli romans. Rozwód miał miejsce w 2005 roku.
Później kilkakrotnie znowu spotykała się z różnymi mężczyznami, aż w 2015 roku poślubiła Justina Therouxa. Po dwóch i pół roku ogłosili separację.
Aniston jest chrzestną Coco Riley, córki Courteney Cox, która jest jej najlepszą przyjaciółką od czasu występu w „Przyjaciele”.
Dodaj komentarz