Kim jest?

Dominika Gwit - optymistyczna aktorka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż

Patrycja | dnia: 21-01-2020 | skomentuj

Dominika Gwit - optymistyczna aktorka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż

AKPA

Oceń


Dominika Gwit jest zapewne kojarzona przez wiele osób, które lubują się w oglądaniu seriali. Niewykluczone, że niektórzy będą znali ją z jej wielkiej metamorfozy czy występu w „Tańcu z gwiazdami”. To jedna z celebrytek, która ma do siebie wielki dystans, a jej życiem kieruje luz. Kim jest Dominika Gwit?

Wszystko o: Dominika Gwit

Pełne imię i nazwisko: Dominika Gwit – Dunaszewska
Data i miejsce urodzenia: 22 czerwca 1988, Gdynia
Zawód: aktorka, dziennikarka
Partner: Wojciech Dunaszewski (mąż od 2018 – obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: 160 cm
Waga: ok. 100 kg
Instagram: @dominikagwit

Młodość

Dominika Gwit urodziła się w Gdyni i wychowywała w Mostach. Ma młodszego brata Daniela.
Jest absolwentką szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, dziennikarstwa na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie, a także filmoznawstwa w SWPS w Warszawie. W 2012 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich.

  Zobacz także  

Kariera

Jej kariera – to nie tylko aktorstwo. Ale zaczniemy od tego. Przez kilka lat występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 2017 roku związana jest z Teatrem „Fabryka marzeń” Kamili Polak.
Występowała w wielu filmach i serialach m.in. „Galerianki”, „Przepis na życie” czy „Singielka”. Ostatnio można było oglądać ją w serialu „Za marzenia” w roli epizodycznej.
W latach 2010-2014 była dziennikarką PAP. Później związana była z agencją PR, gdzie pracowała jako specjalista ds. public relations.
Prowadziła cykl w Dzień dobry TVN, który nazywał się „Odważ(e)ni”. Od 2016 roku pisze felietony do portalu Cosmopolitan.pl
Ma na swoim koncie książkę „Moja droga do nowego życia”. Występowała w programie „Taniec z gwiazdami”.

Życie prywatne

Jest związana od 2016 roku z Wojciechem Dunaszewskim, którego poznała podczas premiery jednego ze spektakli w Teatrze Hugonówka w Konstancinie. Zaręczyli się w 2017 roku, a w 2018 roku – pobrali.
Dominika Gwit cierpi na zespół metaboliczny.
Dodaj komentarz