Kim jest?

Lana Del Rey - autorka "Video Games". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kariera

Patrycja | dnia: 21-01-2020 | skomentuj

Lana Del Rey - autorka "Video Games". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kariera

pedestrian.tv

Oceń


Lana Del Rey to amerykańska piosenkarka, która ma bardzo charakterystyczny głos, równie ciekawy styl, a jeszcze ciekawsze to fakt, skąd wziął się jej pseudonim artystyczny. Od lat każda piosenka, którą Lana wypuszcza – zamienia się w złoto. Kim tak naprawdę jest Lana del Rey?

Wszystko o: Lana Del Rey

Pełne imię i nazwisko: Elizabeth Woolridge Grant
Pseudonim: Lana Del Rey, Lizzy Grant
Data i miejsce urodzenia: 21 czerwca 1985, Nowy Jork
Zawód: piosenkarka
Partner: Sean Larkin (2019 – obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: 169 cm
Waga: ok. 61 kg
Instagram: @lanadelrey

Życiorys

Lana Del Rey ma dwójkę rodzeństwa – młodszą siostrę Caroline i brata Charliego. Wychowywała się w Lake Placid.
W młodości uczęszczała do katolickiej szkoły. W wieku czternastu lat uzależniła się od alkoholu, w wyniku czego rok później wyjechała z Lake Placid do szkoły z internatem w Connecticut. Jej rodzice byli jej nauczycielami w szkole średniej.
Kiedyś chciała zostać poetką. W wieku 18-19 lat przestała pić i wyprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła studia z filozofii na Uniwesytecie Fordham. Od tego czasu jest również kompletną abstynentką.

  Zobacz także  

Kariera

Próbowała swoich sił w 2005 toku, gdzie ukrywała się pod pseudonimem May Jailer. Wydała wtedy swój materiał folkowy – album „Sirens”. W 2008 roku wydała kolejną płytę - „Kill kill”, już pod innym pseudonimem. Dopiero w 2010 roku przyjęła swój dzisiejszy pseudonim, wydając kolejną płytę. (Jej pseudonim powstał z połączenia imienia hollywoodzkiej gwiazdy Lany Turner i nazwy samochodu: Forda Del Rey).
W 2011 roku do Internetu trafił jej utwór „Video Games”, niedługo później powstał teledysk do piosenki. Wszyscy na całym świecie oszaleli na jej punkcie – była nowa, świeża i inna. Śpiewała melancholijnie, poruszając tematykę miłości.
Później wychodziły już same hity m.in. „Video Games”, „Blue Jeans”, „Summertime Sadness”, „Ultraviolence” i wiele, wiele innych.
Na swoim koncie ma wiele nagród, a także jeszcze więcej płyt – w tym wydaną w 2019 roku „Norman Fucking Rockwell”.

Życie prywatne

O życiu prywatnym Lana nie opowiada zbyt wiele i rzadko komentuje plotki o rzekomych romansach. Na swoim koncie ma już m.in. romans z Marilynem Mansonem, Jamesem Franco, G-Eazym czy Mobym. Obecnie związana jest z Seanem Larkinem (ponoć Del Rey uwielbia „tatuśków”). Nie ma dzieci. Deklaruje, że jest katoliczką.
Dodaj komentarz