Kim jest?

Cezary Pazura - jeden z najlepszych aktorów? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 21-01-2020 | skomentuj

Cezary Pazura - jeden z najlepszych aktorów? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Cezary Pazura to jeden z najpopularniejszych aktorów polskich. Ma wiele talentów – jest również komikiem, a od pewnego czasu YouTuberem. Ma dużą, szczęśliwą rodzinę i od lat jest tak samo rozchwytywany. Kim jest tak naprawdę Cezary Pazura?

Wszystko o: Cezary Pazura

Pełne imię i nazwisko: Cezary Andrzej Pazura
Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1962, Tomaszów Mazowiecki
Zawód: aktor, komik, youtuber
Partnerki: Żaneta Pazura (1989-1994, rozwód), Weronika Marczuk (1995-2007, rozwód), Edyta Pazura (żona od 2009 – obecnie)
Dzieci: Anastazja (1989), Amelia (2009), Rita (2018), Antoni (2012)
Wzrost: 185 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @czarekpazura

Młodość

Jest jednym z dwóch synów Zdzisława i Jadwigi. Ma brata Radosława, który również, tak jak on, jest aktorem. Wychowywał się w miejscowości Niewiadów, tam był zawodnikiem Stali Niewiadów. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową. Był ministrantem do 27. roku życia.

  Zobacz także  


Kariera

Rozpoczął pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, a następnie występował w Teatrze Powszechnym. Zadebiutował w 1986 roku w filmie „Czarne Stopy”. Jako reżyser zadebiutował w 2007 roku, kiedy zrealizował jeden z odcinków serialu „Faceci do wzięcia”. Prowadził w 2010 roku program „Strzał w 10”.
Do jego najpopularniejszych seriali i filmów można zaliczyć m.in. „Psy”, „Kiler”, „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „Ślepnąc od świateł”.

Życie prywatne

Był trzykrotnie żonaty. Z pierwszą żoną, Żanetą, ożenił się 1 kwietnia 1989. Ma z nią córkę Anastazję. Później ożenił się z Weroniką Marczuk, ale rozwiedli się w 2007 roku. W 2009 roku wziął ślub z młodszą o 26 lat Edytą Zając, z którą ma dwie córki – Amelię i Ritę, a także syna – Antoniego.
Jest członkiem koła łowieckiego „Dzik”. Interesuje się piłką nożną.
Dodaj komentarz