Kim jest?

Rihanna - piękność z Barbadosu. Wiek, wzrost, Instagram, waga, mąż, kariera

Patrycja | dnia: 23-01-2020 | skomentuj

Rihanna - piękność z Barbadosu. Wiek, wzrost, Instagram, waga, mąż, kariera

Oceń


Rihanna jest bez wątpienia jedną z największych gwiazd muzyki R&B i pop ostatnich lat (oczywiście dla wielu na równi z Beyonce). Jednak jej zajęciem jest nie tylko nagrywanie piosenek – gwiazda zajmuje się jeszcze modelingiem czy chociażby projektowaniem mody. Niezwykle piękna i przedsiębiorcza. Kim dokładnie jest Rihanna?

Wszystko o: Rihanna

Pełne imię i nazwisko: Robyn Rihanna Fenty
Data i miejsce urodzenia: 20 lutego 1988, Saint Michael
Zawód: piosenkarka, modelka, businesswoman
Partner: Matt Kemp, Chris Brown, Drake, Hassan Jameel
Dzieci: brak
Wzrost: 173 cm
Waga: ok. 60 kg
Instagram: @badgalriri

Młodość

Rihanna ma pięcioro rodzeństwa (troje przyrodnich). Zaczęła śpiewać mając siedem lat, a całe jej dzieciństwo nie było zbyt kolorowe ze względu na jej ojca. Miał problemy z kokainą, alkoholem i marihuaną. Rodzice rozstali się kiedy ona miała 14 lat.
Dorastała w małym bungalowie w Bridgetown – sprzedawała z ojcem ubrania na ulicznym straganie, uczęszczała do szkoły, była wojskowym kadetem w rezerwowo-militarnym programie.
Pomimo planów ukończenia szkoły średniej, zdecydowała się na odpuszczenie, ze względu na jej rozwijającą się karierę muzyczną.

  Zobacz także  

Kariera muzyczna

W 2003 roku Rihanna zaczęła już próbować swoich sił w śpiewaniu. Niedługo później, w 2005 roku, jej talent dostrzegli „więksi” ludzie i zaczęli dawać jej nadzieję na to, że może być wielką gwiazdą. Nie zmarnowała tej opcji, na pseudonim wybrała swoje drugie imię i zaczęła działać. Jej pierwszym albumem było „Music of the Sun”. Później Rihanna jeszcze trochę pozostawała przy swoim początkowym wizerunku, aż do momentu pobicia przez Chrisa Browna. Wtedy coś się w niej zmieniło, zaczęła być bardziej kontrowersyjna i ekscentryczna, eksperymentowała, ale jednocześnie nagrywała hity, które do dzisiaj są wielkim sukcesem. Na swoim koncie ma również takie płyty jak „Rated R” czy „Good Girl Gone Bad”. Z pewnością każdy zna takie hity jak „Pon de Replay”, „Only Girl”, „S&M”, „Where have you been” czy „Diamonds”.
Bez wątpienia Rihanna pozostaje jedną z największych gwiazd muzyki R&B i pop.

Życie prywatne

W 2009 roku Rihanna została pobita przez swojego ówczesnego chłopaka – Chrisa Browna. Ponoć zaraz po tym zaczęła spotykać się z Drakiem. Łączoną ją również z Mattem Kempem, a także Leonardo DiCaprio.
Od 2017 do 2020 roku była związana z Hassanem Jameelem, z którym rozstała się ponieważ najprawdopodobniej... zmuszał ją do jedzenia. O ich rozstaniu więcej przeczytasz tutaj.
Dodaj komentarz