Kim jest?

Tomasz Lis - słynny dziennikarz. Waga, wzrost, Instagram, żona, dzieci, kariera

Redakcja PinkWall | 23-01-2020 | skomentuj

Tomasz Lis - słynny dziennikarz. Waga, wzrost, Instagram, żona, dzieci, kariera

AKPA

Oceń


Tomasz Lis jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy polityczne. Chętnie komentuje niemalże każde wydarzenie polityczne za pośrednictwem swojego Twittera. Kim jest Tomasz Lis?

Wszystko o: Tomasz Lis

Pełne imię i nazwisko: Tomasz Rafał Lis
Data i miejsce urodzenia: 6 marca 1966, Zielona Góra
Zawód: dziennikarz
Partnerka: Kinga Rusin (1994-2006; rozwód), Hanna Lis (2007-2018; rozwód)
Dzieci: Pola (1996), Iga (2000)
Wzrost: 187 cm
Waga: Brak informacji
Instagram: @tomaszlis_official

Młodość

Jest synem Stefana i Wandy – inżyniera zootechnika i pracownicy administracji szpitalnej. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze. Jest absolwentem dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Studiował równolegle prawo, ale nie ukończył go. Po studiach dziennikarskich, już jako dziennikarz TVP, w 1992 roku wyjechał na roczne stypendium naukowe w Nowym Orleanie.

  Zobacz także  


Kariera

Debiutował tekstem o barach mlecznych opublikowanym na łamach „Sztandarze Młodych”. Był również felietonistą „Polska The Times”, a potem pracował również w „Fakcie”. Przez wiele lat pracował również w „Gazecie Wyborczej” i „Wprost”. Od 2012 roku jest redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Kariera w telewizji rozpoczęła się od TVP, gdzie poznał swoją przyszłą żonę. Później przez rok pracował w Stanach, a kiedy wrócił – rozpoczął pracę w TVN. Został jednak zwolniony. Później pracował także w Polsacie. Prowadził program „Tomasz Lis na żywo” na antenie TVP2.
Od 2016 roku prowadzi program „Tomasz Lis”, który emitowany jest na stronie internetowej „Newsweek Polska” i na platformie VOD portalu Onet.pl.
Ma na swoim koncie wiele książek m.in. „ABC dziennikarstwa” czy „Polska, głupcze!”

Życie prywatne

W 1994 roku poślubił Kingę Rusin, z którą ma dwójkę dzieci: Polę i Igę. Starsza córka, ze względu na przyjście na świat w USA, ma podwójne obywatelstwo. W 2006 roku dziennikarze rozwiedli się. W 2007 roku poślubił Hannę Smoktunowicz, z którą rozstał się w 2018 roku.
Dodaj komentarz