Kim jest?

Weronika Rosati - Dżemma z "Pitbulla". Wiek, wzrost, waga, dzieci, Instagram, partner

Redakcja PinkWall | 11-02-2020 | skomentuj

Weronika Rosati - Dżemma z "Pitbulla". Wiek, wzrost, waga, dzieci, Instagram, partner

AKPA

Oceń


Weronika Rosati to polska aktorka, która swoją karierę robi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest działaczką społeczną, która aktywnie walczy o kobiety i większość jej działań, które podejmuje jest skierowane właśnie w ich stronę. Poznajcie lepiej Weronikę Rosati.

Wszystko o: Weronika Rosati

Pełne imię i nazwisko: Weronika Anna Rosati
Data i miejsce urodzenia: 9 stycznia 1984, Warszawa
Zawód: aktorka, działaczka społeczna
Partner: brak
Dzieci: Elizabeth (2017)
Wzrost: 163 cm
Waga: ok. 50 kg
Instagram: @weronikarosati

Młodość

Weronika jest córką polityka i ekonomisty (pół-Włocha) Dariusza Rosatiego i projektantki mody Teresy Rosati. Ma starszego o 12 lat brata – Marcina. Kiedy miała dwa lata przeprowadziła się z rodzicami do Princeton (USA), a następnie mieszkała w Szwajcarii. Wszystko związane było z pracą jej ojca.
Uczęszczała, jako nastolatka, do ogniska teatralnego, które działało przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Uczyła się także tańca i akrobatyki w „Studio Buffo”. Została, w drodze wyjątku, przed napisaniem matury, przyjęta do prywatnej policealnej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W 2003 roku dostała się na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Ostatecznie ze studiów zrezygnowała, najpierw na rzecz roli w „M jak miłość”, a potem aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Ukończyła studia w Lee Strasberg Theatre and Film Institute.

  Zobacz także  


Kariera

Kiedy miała 15 lat zagrała u boku Leona Niemczyka, który nie został ostatecznie wydany. Oficjalnym debiutem była więc rola „Niki” w serialu „Klasa na obcasach”. Długo grała role epizodyczne, a większą zagrała jedynie w „M jak miłość”. Przełomem okazała się rola w filmie „Pitbull”, gdzie wcieliła się w Dżemmę. Potem grała również w serialu o tym samym tytule, który emitowany był na TVP2.
Zagrała również w takich produkcjach jak „Daleko od noszy”, „Majka”, „Czas honoru” czy „Obce ciało”. Obecnie można oglądać ją w filmie „Zawsze warto”.

Życie prywatne

Rosati była kiedyś związana m.in. z Mariuszem Max Kolonko, Andrzejem Żuławskim i Piotrem Adamczykiem. W 2016 roku związała się z Robertem Śmigielskim, z którym doczekała się córki – Elizabeth (2017). Na początku 2019 roku Rosati wyznała, że Śmigielski stosował wobec niej przemoc. Ich batalia sądowa była często komentowana w mediach.
Dodaj komentarz