Kim jest?

Tomasz Karolak - czyli Ludwik z "Rodzinka.pl". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 06-02-2020 | skomentuj

Tomasz Karolak - czyli Ludwik z "Rodzinka.pl". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Tomasz Karolak to chyba jeden z bardziej charakterystycznych polskich aktorów. Najczęściej pojawia się w serialach, ale niejednokrotnie mogliśmy go zobaczyć na wielkim ekranie. Jest aktorem wszechstronnym, potrafiącym się wcielić w niemalże każdą rolę. Polacy pokochali go za postać ojca Boskiego w „Rodzinka.pl”. Kim jest Karolak?

Wszystko o: Tomasz Karolak

Pełne imię i nazwisko: Tomasz Paweł Karolak
Data i miejsce urodzenia: 21 czerwca 1971, Radom
Zawód: aktor, wokalista
Partnerka: brak
Dzieci: Lena (2007), Leon (2013)
Wzrost: 191 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @tomasz_karolak_official

Młodość

Urodził się w Radomiu, a jego rodzice byli, w okresie PRL, oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Mieszkał w różnych miejscach, bo często wymagała tego praca rodziców. Angażował się chętnie w pracę kółka teatralnego.
Po tym, jak nie udało mu się zdać egzaminu do szkoły teatralnej w Warszawie, zaczął studia na UW, na kierunku resocjalizacji. Dopiero za czwartym razem udało mu się dostać do krakowskiej PWST i ukończył ją w 1997 roku. Pracę magisterską obronił dopiero w 2016 roku, co związane było z jego kandydaturą na stanowisko dyrektora Teatru Ateneum w Warszawie.

  Zobacz także  


Kariera

Występował w wielu sztukach teatralnych – w 2003 roku podczas XXVIII Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Opolu odebrał nagrodę aktorską za rolę Drania w spektaklu „Kurka wodna”. Na dużym ekranie zadebiutował rolą w filmie „Duże zwierzę”, gdzie grał posterunkowego.
Jego popularność poszybowała kiedy pojawił się w serialu „Kryminalni”. Później przyszedł czas na „39 i pół”. Do dzisiaj wciela się w rolę Ludwika Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”.
Od 2010 roku ma swój własny teatr – Teatr IMKA.
Grał w takich filmach jak m.in. „Lejdis”, „Miłość na wybiegu”, „Nie kłam, kochanie” czy „Cichao”. Lista jego ról jest znacznie dłuższa.
Brał udział w „Ameryka Express”. Został członkiem zespołu „Pączki w Tłuszczu” - wylansowali przebój „Tylko bądź”.

Życie prywatne

W latach 2006-2017 pozostawał w związku z modelką Violą Kołakowską. Doczekał się z nią dwójki dzieci – Leny i Leona.
Dodaj komentarz