Kim jest?

Martyna Wojciechowska - zdobywczyni Korony Ziemi. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

Redakcja PinkWall | 18-02-2020 | skomentuj

Martyna Wojciechowska - zdobywczyni Korony Ziemi. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

AKPA

Oceń


Martyna Wojciechowska to w zasadzie jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek. Nikt, tak jak ona, nie potrafi pokazać kultury w innych krajach i powinna być synonimem słowa „siła”. Kim dokładnie jest Martyna Wojciechowska, która do niedawna była jeszcze… Martą?

Wszystko o: Martyna Wojciechowska

Imię przy narodzinach: Marta Eliza Wojciechowska
Data i miejsce urodzenia: 28 września 1974, Warszawa
Zawód: podróżniczka, prezenterka, dziennikarka
Partner: Przemysław Kossakowski (partner od 2018 – obecnie)
Dzieci: Marysia (2008)
Wzrost: 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @martyna.world

Młodość

Jest jedynym dzieckiem Joanny i Stanisława Wojciechowskich. W wieku siedmiu lat trenowała gimnastykę artystyczną, a kiedy miała osiem lat – rozpoczęła pracę w agencji mody Legenda. Była menadżerem w firmie Universal. Z wykształcenia jest ekonomistką – zaocznie studiowała zarządzenia i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi.

  Zobacz także  


Kariera

W 1997 roku pojawiła się na okładce „Zwierciadła” - był to jej debiut okładkowy. Później rozpoczęła tworzenie programu o motocyklach dla ATV. Udało jej się zadebiutować jako modelka dla TVN i później, w TVN Turbo, prowadziła „Automaniak”. W kolejnych latach stała się jedną z najbardziej popularnych osobistości w tej stacji – prowadziła programy „Dzieciaki z klasą” czy „Big Brother”. Od 2009 roku realizuje swój program „Kobieta na krańcu świata”.
Wystąpiła w wielu reklamach m.in. W.Kruk, Play, Pantene czy Fundacji WWF Polska. Wielokrotnie pojawiała się w gazetach. Pozowała nawet dla „Playboya”. Jako 1 z 3 kobiet zdobyła Koronę Ziemi.
Brała również udział w rajdach.
W 2019 roku otworzyła swoją fundację – UNAWEZA.

Życie prywatne

Podczas nagrań do serii „Misja Martyna” na Islandii, uległa wypadkowi samochodowemu. Jej przyjaciel i operator – Rafał Łukaszewicz – zginął, a ona sama złamała kręgosłup. Miała już nigdy nie chodzić, ale jak widać – Martyna jest silną babką. Kiedy była w trzecim miesiącu ciąży postanowiła zdobyć Elbrus.
Była pięciokrotnie zaręczona, dwukrotnie odwoływała ślub w ostatniej chwili. Związana była m.in. z Leszkiem Czarneckim i Jerzym Błaszczykiem, z którym ma córkę Marysię, która urodziła się w 2008 roku. Od 2018 roku jest związana z Przemkiem Kossakowskim.
W 2019 roku oficjalnie zmieniła imię z „Marta” na „Martyna”.
Dodaj komentarz