Chce zrobić międzynarodową karierę?

Kinga Duda rzuciła pracę w najlepszej kancelarii w Polsce na rzecz kancelarii z Londynu?

Redakcja PinkWall | 02-02-2020 | skomentuj

Kinga Duda rzuciła pracę w najlepszej kancelarii w Polsce na rzecz kancelarii z Londynu?

AKPA

Oceń


Kinga Duda nie jest jedną z tych córek prezydentów, która po nazwisku ojca wspina się po drabinie sukcesu na ostatni stopień. Tylko czasami pojawiała się publicznie u boku rodziców, kiedy wymagała tego kampania prezydencka jej ojca lub odbywały się ważne wystąpienia, w których prezydent powinien być z całą rodziną. Duda skupiła się głównie na swojej karierze prawniczek – wyróżniono ją przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ za doskonałe wyniki. Brała także udział w 26. edycji międzynarodowego konkursu prawniczego Vis Moot.

  Zobacz także  


Jakiś czas temu media obiegła informacja, że Kinga Duda rozpoczęła pracę w prestiżowej kancelarii. Dzisiaj jest to już nieaktualne. Dlaczego?

Kinga Duda i nowe miejsce pracy?

W zeszłym roku udało jej się uzyskać magisterium i zaczęła szukać pracy. Oferty spływały całą masą, a ostatecznie w listopadzie zatrudniono ją na miejscu „młodszego prawnika” w kancelarii Maruta Wachta, którą uznaje się za najlepszą w Polsce. Na pewno Kinga Duda nie mogła narzekać również na wysokość swojej pensji.

Jak podaje „Fakt” - Kinga Duda zdecydowała się porzucić dobrze płatną pracę po kilku miesiącach, aby wyjechać do Londynu i tam podjąć pracę w innej kancelarii. Dziennikarze zabiegali o potwierdzenie, ale rzecznik prasowy – Błażej Spychalski – podkreślił, że Kinga Duda nie jest osobą publiczną, więc prezydent nie zamierza tego komentować.

Czyżby wolała robić międzynarodową karierę?
Dodaj komentarz