Kim jest?

Aleksandra Popławska - aktorka z "Kobiet mafii". Wzrost, waga, wiek, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 01-02-2020 | skomentuj

Aleksandra Popławska - aktorka z "Kobiet mafii". Wzrost, waga, wiek, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Aleksandra Popławska to urocza, ale jednocześnie ostra aktorka, która coraz częściej pojawia się w rodzimych produkcjach. Niewiele osób wie, że ma ona siostrę i jest żoną sławnego, charakterystycznego aktora. Kim jest Aleksandra Popławska?

Wszystko o: Aleksandra Popławska

Data i miejsce urodzenia: 17 marca 1976, Zabrze
Zawód: aktorka
Partner: Marek Kalita
Dzieci: Antonina
Wzrost: 169 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @aleksandrapoplawska

  Zobacz także  

Życiorys i życie prywatne

Jest absolwentką wrocławskiego Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 2000-2007 była aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie.
Jest starszą siostrą aktorki Magdaleny Popławskiej. Jej życiowym partnerem jest Marek Kalita, również aktor, z którym doczekała się córki – Antoniny.

Kariera

Swoją karierę rozpoczęła w 1998 roku, kiedy wcieliła się w rolę Matyldy w „Klasie na obcasach”. Kilkakrotnie pojawiała się w epizodycznych rolach m.in., w „Miodowych latach” czy „Na dobre i na złe”. Od 2002 do 2010 roku grała w serialu „Samo życie”, a w latach 2004-2005 pojawiała się w „Na wspólnej”. Od 2013 do 2017 roku grała również w „Barwach szczęścia”.
Największą sławę przyniosła jej rola w „Kobietach Mafii”. Zagrała również w takich serialach jak „Wataha”, „Druga szansa” czy w filmie „Underdog”.
Dodaj komentarz