Kim jest?

Leszek Lichota - aktor z "Watahy". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 01-02-2020 | skomentuj

Leszek Lichota - aktor z "Watahy". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Leszek Lichota jest bardzo charakterystycznym, polskim aktorem. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim roli w „Na wspólnej”. Ma na swoim koncie jednak znacznie więcej popularnych ról. Kim jest Leszek Lichota?

Wszystko o: Leszek Lichota

Data i miejsce urodzenia: 17 sierpnia 1977, Wałbrzych
Zawód: aktor
Partnerka: Ilona Wrońska
Dzieci: Natasza (2006), Kajetan (2008)
Wzrost: 190 cm
Waga: ok. 90 kg
Instagram: @leszeklichota_official

Młodość

W 2002 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Wtedy też postanowił, że zwiąże się zawodowo z Teatrem Polskim w Poznaniu.

  Zobacz także  


Kariera

Zadebiutował w roli Nany Sirbanghy w „Hamlecie Wtórnym” Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa. Swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki roli Grzegorza Zięby w serialu „Na wspólnej”. Na swoim koncie ma jednak dużo więcej, ciekawych ról. Kolejną z nich, która ponownie wywindowała go w jego karierze aktorskiej była postać Marka Dębskiego w „Prawo Agaty”.
Obecnie można było go oglądać w „Bożym Ciele”, a od 2014 do dzisiaj wciela się w rolę Wiktora Rebrowa w serialu „Wataha”.

Życie prywatne

Lichota jest od wielu lat związany z aktorką – Iloną Wrońską. Mają dwójkę dzieci: córkę Nataszę, a także syna Kajetana. We czwórkę mieszkają w malowniczym Józefowie pod Warszawą.
Jest prawdziwym pasjonatem i popularyzatorem gry w snookera.
Dodaj komentarz