Kim jest?

Kasia Kowalska - autorka piosenki "Będę jak". Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, partner

Redakcja PinkWall | 07-05-2020 | skomentuj

Kasia Kowalska - autorka piosenki "Będę jak". Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, partner

AKPA

Oceń


Kasia Kowalska to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w Polsce. Wszystko za sprawą jej koncertu w Ciechanowie, a także problemów zdrowotnych jej córki. Kim dokładnie jest Katarzyna Kowalska, która wylansowała wiele popularnych przebojów? Poznajcie ją lepiej. 

Wszystko o: Kasia Kowalska 

Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Kowalska 
Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1973, Sulejówek 
Zawód: piosenkarka, producentka muzyczna, autorka tekstów 
Partner: Kostek Joriadis (rozstanie), Marcin Ułanowski (rozstanie)
Dzieci: Aleksandra (1997), Ignacy (2008) 
Wzrost: brak informacji 
Waga: brak informacji 
Instagram: @kasia_kowalskaofficial 

Młodość 

Kasia Kowalska urodziła się w podwarszawskim Sulejówku. Dorastała z dwoma starszymi braćmi. Od małego wykazywała się talentem muzycznym, a z czasem zaczęła śpiewać w chórze kościelnym. Brała również udział w konkursie piosenki zuchowej, w którym zdobyła pierwszą nagrodę. Będąc w liceum, bez wiedzy i zgody rodziców, pojechała na festiwal do Jarocina, na który sama zarobiła, chwytając się różnych prac. Kiedy ukończyła szkołę średnią - próbowała dostać się na polonistykę, ale bez skutku. Ku zawiedzeniu i sprzeciwom rodziców - całkowicie oddała się muzyce. 

 

  Zobacz także  


Kariera muzyczna 

Zaczynała swoją karierę w zespole Ebergreen. W późniejszych latach współpracowała z takimi zespołami jak Human, Piersi czy Talking Pictures. W 1993 roku, podczas koncertu w klubie Stodoła, zauważyła ją Katarzyna Kanclerz z Izabelin Studio. Dzięki temu w 1994 roku pojawiła się debiutancka płyta „Gemini”. W 1996 roku przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej, aby reprezentować Polskę w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo. Zajęła tam 15. miejsce. Największą popularność zdobyła po wydaniu czwartej płyty solowej „Pełna obaw”. Stamtąd pochodzą takie piosenki jak „Co może przynieść nowy dzień” czy „Wyrzuć ten gniew”. Wylansowała takie hity jak „Antidotum”, „Pieprz i sól”, „Będę jak”, „Prowadź mnie” czy „To co dobre”. Koncertuje i działa do dzisiaj. 

Życie prywatne 

Ma córkę Aleksandrę ze związku z muzykiem Kostkiem Joriadisem. Obecnie jej córka walczy o to, aby ojciec wypłacił jej zaległe alimenty. Kowalska bowiem wychowywała ją samodzielnie. Ma również syna Ignacego ze związku z perkusistą Marcinem Ułanowskim. 




Dodaj komentarz