Był w pełni przytomny

TVN wypuścił dokument, w którym można zobaczyć operację Pawła Królikowskiego

Redakcja PinkWall | 05-05-2020 | skomentuj

TVN wypuścił dokument, w którym można zobaczyć operację Pawła Królikowskiego

AKPA

Oceń


Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. Aktor przegrał chorobę z tętniakiem mózgu. Aktor trafił na oddział neurologiczny w zeszłym roku, chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Lekarze określili jego stan jako poważny. Później żona Królikowskiego - Małgorzata Ostrowska-Królikowska - mówiła, że jego stan się poprawia. Niestety, nie udało się wygrać tej nierównej walki. TVN niedawno wyemitował dokument o Pawle Królikowskim. 

TVN i ich dokument „Neurochirurg” 

Ostatnio na antenie zadebiutował dokument „Neurochirurg”. Skupia się on na pracy profesora Mirosława Ząbka, a także jego zespołu ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Bohaterem pierwszego odcinka został nieżyjący Paweł Królikowski, a także jego małżonka. W programie aktorka opowiedziała o początkach choroby swojego męża. Paweł Królikowski pierwszy raz poczuł się źle podczas jazdy samochodem, ale była obok niego Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która zadzwoniła po pomoc. Wspominała, że reakcja była natychmiastowa: 

Przyjechali błyskawicznie. Powiedzieli, że zabierają Pawła na najbliższy oddział neurologiczny 

 

  Zobacz także  


Po serii badań okazało się, że aktor został zaatakowany przez nowotwór mózgu. Operacja okazała się konieczna. Królikowski w dokumencie mówił o swoim niepokoju, wynikającym z operacji: 

Badania coraz bardziej szczegółowe wskazywały na to, że to forma nowotworu mózgu. Mam poczucie bólu, lęku, strachu, słabości. Nie dość, że to jest ośrodek mowy, to jeszcze ten guz jest jaki jest, czyli bardzo chętny do odnawiania się, po ludzku mówiąc złośliwy

Kamera zarejestrowała również ostatnie chwile przed operacją. Królikowskiego wspierali synowie, wraz z partnerkami. Antek pocieszał ojca, że wszystko będzie dobrze i że szybko wróci on do pełni sprawności. Później, w programie, pokazano fragment samej operacji na otwartym mózgu. Aktor był wtedy przytomny, a lekarze rozmawiali z nim, a było to niezbędne, aby wyciąć guza bez uszkodzenia ośrodka mowy. 

Chociaż operacja się udała, a aktor po rehabilitacji wrócił do pracy to ich szczęście nie trwało długo. Po czasie guz powrócił i tym razem, niestety, aktor przegrał walkę ze złośliwym nowotworem. 
Dodaj komentarz