Rodzina prosi, by nie kupować kwiatów

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy

Redakcja PinkWall | 03-03-2020 | skomentuj

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy

AKPA

Oceń


W zeszły czwartek media obiegła smutna wiadomość. Chyba nikt nie spodziewał się, że Paweł Królikowski, który wcielał się w rolę Kusego w serialu „Ranczo”, tak szybko odejdzie. Pierwsze problemy aktora rozpoczęły się pięć lat temu, kiedy przeszedł ciężką operacje wycięcia tętniaka mózgu. Wszystko wydawało się być dobrze, ale pod koniec 2019 roku aktor ponownie trafił do szpitala. Zmagał się chorobą neurologiczną, która niestety doprowadziła do jego śmierci. Królikowski zmarł w wieku 58 lat.

We wzruszających słowach pożegnały go chyba niemalże wszystkie gwiazdy. Wiele znajomych z branży wspierało go do samego końca.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

„Super Express” dowiedział się, że uroczystości pożegnalne odbędą się w czwartek, 5 marca 2020 roku. Rozpoczną się o 11:00 nabożeństwem w kościele seminaryjnym w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowie Przedmieście 52/54 w Warszawie. O 13:00 z kolei będą miały miejsce uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej. Potwierdzono również, że msza żałobna będzie miała charakter państwowy.

  Zobacz także  


Antoni Królikowski opublikował na swoim Instagramie nekrolog, który to potwierdził:

Dnia 27 lutego 2020 odszedł Nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat, Dziadek i Wujek. Pożegnamy Go 5 marca (czwartek) 2020 na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku Rodzina

Wszystkich, którzy zjawią się na pogrzebie, poproszono o to, aby nie kupowali kwiatów, ale pieniądze przeznaczyli na pomoc Kamilowi. Datki można wpłacać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Kamil, o którym napisano w nekrologu, od lat walczy z glejakiem.

W rodzinnym mieście Pawła Królikowskiego, w Zduńskiej Woli, można wpisywać się do księgi kondolencyjnej, którą wyłożono w miejskim Ratuszu. W dniu pogrzebu zostanie ona przekazana rodzinie.
Dodaj komentarz