Kim jest?

Selena Gomez - czarodziejka z Waverly Place. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, choroba

Patrycja | dnia: 28-01-2020 | skomentuj

Selena Gomez - czarodziejka z Waverly Place. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, choroba

billboard.com

Oceń


Selena Gomez jest z pewnością znana młodszemu gronu odbiorców. Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek i aktorek. Nie wszyscy jednak wiedzą kim dokładnie jest gwiazda, która kiedyś związana była z Justinem Bieberem.

Wszystko o: Selena Gomez

Pełne imię i nazwisko: Selena Marie Gomez
Data i miejsce urodzenia: 22 lipca 1992, Grand Prairie
Zawód: aktorka, piosenkarka
Partner: Nick Jonas, Taylor Lautner, Justin Bieber (2011-2014), The Weeknd (2017), Justin Bieber (2017-2018). Obecnie jest singielką
Dzieci: brak
Wzrost: 165 cm
Waga: ok. 50 kg
Instagram: @selenagomez

Młodość

Urodziła się jako córka Amandy Dawn Cornett, która jest aktorką teatralną, i ojca Ricardo Joela Gomez. Swoje imię zawdzięcza najpopularniejszej gwieździe muzyki tejano na świecie – właśnie Selenie.
Kiedy miała pięć lat jej rodzice się rozwiedli – wychowywała ją matka, która wyszła za Briana Teefeya, kiedy Selena miała 14 lat. Ma młodszą, przyrodnią siostrę – Gracie Elliot Teefey. Ma również rodzeństwo od strony ojca i jego żony Sary – siostrę Victorię i brata Marcusa, przyrodniego, syna Sary z poprzedniego związku.
Zainteresowała się aktorstwem, kiedy podglądała swoją mamę na scenie i jak przygotowywała się do wystepów. W 2010 roku otrzymała dyplom ukończenia szkoły średniej na drodze edukacji domowej.

  Zobacz także  

Kariera

Karierę aktorską rozpoczęła w „Barney i przyjaciele”, gdzie zagrała kiedy miała 7 lat. Dołączyła, w 2004 roku, do gwiazd Disney Channel. Pojawiała się gościnnie w serialach „Hannah Montana” czy „Nie ma to jak hotel”. Na początku 2007 roku doczekała się głównej roli, gdzie zagrała Alex Russo w „Czarodzieje z Waverly Place”. W 2008 roku zagrała w „Kopciuszek: Roztańczona historia”. Pojawiła się również w takich filmach jak m.in., „Program ochrony księżniczek” czy „Spring Breakers”.
W 2008 roku nagrała cover „Cruella de Vil” na album „Disneymania 6” i od tego czasu nieustannie śpiewa. Jej debiutancki album formacji Selena Gomez & the Scene ukazał się w 2009 roku i nosił nazwę „Kiss&Tell”. Wydała z nimi jeszcze jeden album i zaczęła karierę solową. Od tego czasu wydała takie piosenki jak m.in. „Kill Em with Kindness”, „Same Old Love” czy „Back to You”. W 2019 roku wydała utwór „Lose You to Love Me”, który jest zapowiedzią kolejnego albumu.

Życie prywatne

Spotykała się z wieloma gwiazdami m.in. Nickiem Jonasem, Taylorem Lautnerem, The Weeknd i Justinem Bieberem (dwukrotnie). Z Bieberem przez długi czas tworzyła swój związek i nieustannie pisano o nich w prasie kolorowej. Możecie przeczytać co mówiła o tym związku tutaj.
Jest miłośniczką wszystkich zwierząt.
Cierpi na toczeń rumieniowaty. W 2017 roku przeszła operację przeszczepu nerki, co było koniecznie ze względu na chorobę.
Dodaj komentarz