Kim jest?

Billie Eilish - piosenkarka z pięcioma Grammy. Wiek, wzrost, Instagram, kariera

Patrycja | dnia: 27-01-2020 | skomentuj

Billie Eilish - piosenkarka z pięcioma Grammy. Wiek, wzrost, Instagram, kariera

pitchfork.com

Oceń


Billie Eilish to piosenkarka, która szturmem wdarła się na scenę pop. Stała się tak samo popularna za granicą, jak i w Polsce. W 2020 roku została pierwszą w dziejach piosenkarką, która otrzymała jednocześnie pięć statuetek Grammy w jednym roku, w najważniejszych kategoriach. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj. Kim jest Billie Eilish?

Wszystko o: Billie Eilish

Pełne imię i nazwisko: Billie Eilish Pirate Baird O’Connell
Data i miejsce urodzenia: 18 grudnia 2001, Los Angeles
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: brak informacji
Wzrost: 161 cm
Waga: ok. 54 kg
Instagram: @billieeilish

  Zobacz także  

Młodość

Wychowywała się w Highland Park w Los Angeles w rodzinie aktorów i muzyków. Była kształcona w domu. W wieku 8 lat zaczęła chodzić na zajęcia lokalnego chóru, a w wieku 11 lat zaczęła pisać własne piosenki – wzorowała się wtedy na swoim starszym bracie Finneasie.

Kariera

Jej pierwsza EP-ka „Don’t smile at me” zyskała status platynowej płyty m.in. w Kanadzie i USA, oraz złotej m.in. w Danii i Wielkiej Brytanii. Jej długogrający album „When we all fall asleep, where do we go?” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków. Mimo młodego wieku odebrała już wiele nagród m.in. trzy statuetki na gali MTV Video Music Awards 2019, a także pięć statuetek Grammy w 2020 roku.
Wyznała, że cierpi na syndrom Tourette’a, który objawia się u niej tikami. W jednym z wywiadów przyznała, że choruje również na depresję.
Dodaj komentarz