Kim jest?

Sebastian Fabijański - aktor z filmów Vegi. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

Patrycja | dnia: 27-01-2020 | skomentuj

Sebastian Fabijański - aktor z filmów Vegi. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

AKPA

Oceń


Sebastian Fabijański to aktor, którego na pewno doskonale kojarzą starsi widzowie – którzy mieli okazję poznać go w „Tancerzach” - albo ci, którzy lubią kino Patryka Vegi. Być może niebawem Fabijański porzuci granie w filmach na rzecz rapowania, co kręciło go już od dziecka. Kim jest Sebastian Fabijański?

Wszystko o: Sebastian Fabijański

Data i miejsce urodzenia: 14 czerwca 1987, Warszawa
Zawód: aktor
Partnerka: obecnie Julia Kuczyńska
Dzieci: brak
Wzrost: 185 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak

Młodość

Urodził i wychowywał się w Warszawie. Był odrzucany przez swoich rówieśników. W przezwyciężeniu trudnego czasu pomagała mu piłka nożna – jego ojciec jako kibic Legii Warszawa zaprowadził go na treningi i Fabijański złapał bakcyla. Trenował grę w Legii, a później w KS Piaseczno. Planował karierę piłkarza, ale nie pozwoliło mu na to jego zdrowie. Postanowił więc, że zostanie aktorem. W czasie pochodzenia do gimnazjum – tworzył utwory rapowe.

  Zobacz także  

Kariera

Przyjaźnił się z Piotrem Stramowskim od 14. roku życia. Przez rok studiował z nim w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, na profilu aktorskim. Dwukrotnie, bez powodzenia, próbował się dostać do państwowej szkoły teatralnej. Po pierwszym niepowodzeniu chodził do szkoły prywatnej, a po drugim – zdecydował, że będzie zdawał na prawo. Mama jednak zachęcała go do dalszych prób i w ten sposób znalazł się w serialu „Tancerze”. Odszedł po 1. sezonie bo przyjęto go do dwóch szkół aktorskich. Wybrał Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Wyrzucono go stamtąd za dyskutowanie, podważanie zadań, przesadną wnikliwość.
Został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie w 2015 roku. Od tego czasu co i rusz pojawia się w filmach i serialach m.in. „Pod Mocnym Aniołem”, „Botoks”, „Kamerdyner” czy „Mowa Ptaków”.

Życie prywatne

Do 2007 roku był uzależniony od alkoholu.
Od 2014 do 2016 roku był w związku z Agnieszką Więdłochą. W 2017 roku zaręczył się z Olgą Bołądź, ale rozstali się w 2018 roku. Od 2019 roku pozostaje w związku z Maffashion, czyli Julią Kuczyńską.
Dodaj komentarz