Kim jest?

Radosław Kotarski – twórca kanału „Polimaty”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 13-10-2020 | skomentuj

Radosław Kotarski – twórca kanału „Polimaty”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

instagram.com/@radekkotarski

Oceń


Radosław Kotarski jest polskim dziennikarzem, przedsiębiorcą i milionerem. Zrobiło się o nim głośno za sprawą prowadzonego w serwisie YouTube kanału „Polimaty”, w którym publikuje treści edukacyjne i popularyzuje naukę. Jest również znany z programów „Świat się kręci” i „Podróże z historią”. Jest także współzałożycielem sieci partnerskiej Life Tube skupiającej twórców materiałów na YouTube oraz właścicielem wydawnictwa Altenberg. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Radosław Kotarski

Pełne imię i nazwisko: Radosław Jerzy Kotarski
Data urodzenia: 9 stycznia 1986, Zielona Góra
Zawód: dziennikarz, youtuber
Partner: Natasza Kotarska (2014-)
Dzieci: Kotarski został ojcem w 2016 roku
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @radekkotarski

  Zobacz także  

Kariera

Radosław Kotarski w latach 2005-2010 studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w latach 2013-2014 studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2011 do 2013 roku prowadził przedsiębiorstwo importujące towary z Chin. W 2011 roku prowadził w Krakowie popularnonaukowe wykłady zatytułowane „Polimaty”. Nagrywał przy tym materiały wideo, które początkowo miały być formą promocji owych wykładów. Szybko jednak stały się główną formą działalności Kotarskiego, który w 2012 roku założył poświęcony im kanał na YouTube. Rok później podjął współpracę z programem TVP2 „Pytanie na śniadanie”, w którym przeprowadzał eksperymenty naukowe i popularyzował wiedzę. Został również ekspertem w dziedzinie historii w programie TVP1 „Świat się kręci”. W 2014 roku został współprowadzącym teleturnieju „Tylko Ty!”. W tym samym roku zaczął się ukazywać jego autorski program „Tajemnice historii”, a w 2015 roku powstał program „Podróże z historią”. Od 2014 roku dziennikarz jest twarzą kampanii reklamowej Banku Millenium.

Życie prywatne

Youtuber w 2014 roku poślubił Nataszę Kotarską, która bierze udział przy tworzeniu jego nagrań. W 2016 roku Kotarski został ojcem.
Dodaj komentarz