Kim jest?

Iga Świątek – polska mistrzyni. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Marta | dnia: 07-06-2022 | skomentuj

Iga Świątek – polska mistrzyni. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Wikipedia / CC license

Oceń


Iga Świątek to polska tenisistka. Wygrała French Open 2020, przechodząc tym samym do historii polskiego tenisa. Jest również zwyciężczynią juniorskich turniejów wielkoszlemowych, w tym Wimbledonu 2018 w grze pojedynczej i French Open 2018 w grze podwójnej w parze z Caty McNally. Jest również finalistką juniorskiego Australian Open 2017 w grze podwójnej z Mają Chwalińską. Wraz z Kają Juvan zdobyła złoto podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Iga Świątek

Data i miejsce urodzenia: 31 maja 2001, Warszawa
Zawód: tenisistka
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 176 cm
Waga: 65 kg
Instagram: @iga.swiatek

  Zobacz także  

Kariera

Iga Świątek od początku była związana z warszawskimi klubami, takimi jak Warszawianka, Mera i Legia. Występowała w reprezentacji Polski w tenisie do lat 16. W 2015 roku razem z Mają Chwalińską zdobyła tytuł mistrzyni Europy młodzików w grze podwójnej, a rok później odniosła zwycięstwo w kategorii kadetów. W 2017 roku zdobyła złoty medal na juniorskim Australian Oopen. Jednym z jej największych sukcesów było zwycięstwo w turnieju Junior Wimbledon 2018 oraz w juniorskim French Open 2018 w grze podwójnej. W 2019 roku dostała się do prestiżowego turnieju Australian Open, gdzie pierwszy mecz rozegrała ze starszą i wysoko notowaną Rumunką Aną Bogdan – Polka wygrała w trzech setach i awansowała do drugiej rundy. W tym samym roku po raz pierwszy zakwalifikowała się do turnieju WTA w Auckland – odpadła w drugiej rundzie, ale dzięki wysokiemu rankingowi mogła startować w kwalifikacjach do Australian Open. W 2019 roku zrezygnowała z części zawodów z powodu kontuzji stopy. W 2020 roku wzięła udział w Rolandzie Garrosie. Pokonała w finale Sofię Kenin i wygrała tym samym cały turniej. W 2022 roku powtórzyła ten ogromny sukces.

Życie prywatne

Tenisistka jest córką Tomasza Świątka – wioślarza i uczestnika igrzysk olimpijskich w Seulu. Sportsmenka pilnie strzeże swojej prywatności i nie wiadomo, czy jest obecnie z kimś związana.




Dodaj komentarz