Informacje o zespole

Feel – grupa znana z hitu „A gdy jest już ciemno”. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 13-10-2020 | skomentuj

Feel – grupa znana z hitu „A gdy jest już ciemno”. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Feel to polski zespół popowy, który został założony w 2005 roku przez Piotra Kupichę. W jego skład wchodzą również Łukasz Kożuch, Michał Nowak i Michał Opaliński. Zrobiło się o nim głośno za sprawą singla „A gdy jest już ciemno”, który w swoim czasie był ogólnopolskim hitem. Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyka. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Feel

Data i miejsce założenia: 2005, Katowice
Gatunek: pop, rock
Członkowie: Piotr Kupicha (wokal, gitara), Łukasz Kożuch (instrumenty klawiszowe), Michał Nowak (gitara basowa), Michał Opaliński (perkusja)
Instagram: @piotr_kupicha_feel

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 2005 roku przez Piotra Kupichę, który wcześniej należał do grupy Sami. Kupicha stworzył wówczas z basistą Michałem Nowakiem duet o nazwie Q2. Wkrótce dołączyli do niego Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński i zespół został przemianowany na Q4. Później grupa zmieniła jeszcze nazwę na Kupicha Band, ale ostatecznie nadano jej nazwę Feel. W 2007 roku ukazał się singiel „A gdy jest już ciemno”, który zakwalifikował się do konkursu Sopot Festival. Zespół otrzymał wtedy Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności, a utwór stał się prawdziwym hitem. W tym samym roku grupa wdała swój debiutancki album „Feel”, który natychmiast zdobył status złotej płyty. Dwa lata później ukazał się drugi album zatytułowany „Feel 2”. Zespół w kolejnych latach wypuścił też płyty „Feel 3” (2011) i „Feel The Best” (2016). Żadna z nich nie podzieliła już jednak sukcesu pierwszego albumu.

Nagrody i wyróżnienia

W 2008 roku, rok po otrzymaniu Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na festiwalu w Sopocie, Feel otrzymał Telekamerę w kategorii „Muzyka”. W tym samym roku został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Nowa Twarz Fonografii”. Grupa zdobyła też cztery nagrody Eska Music Awards.
Dodaj komentarz