Kim jest?

Janusz Gajos – serialowy Janek Kos. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 13-10-2020 | skomentuj

Janusz Gajos – serialowy Janek Kos. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Janusz Gajos jest polskim aktorem filmowym i teatralnym, a także pedagogiem i fotografem. Popularność przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „Czterej pancerni i pies”, „Przesłuchanie”, „Zemsta”, „Żółty szalik” i „Układ zamknięty”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Orłów, Wiktorów i Diamentowych Lwów. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Janusz Gajos

Pełne imię i nazwisko: Janusz Jerzy Gajos
Data i miejsce urodzenia: 23 września 1989, Dąbrowa Górnicza
Zawód: aktor, pedagog
Partner: Zoja Gajos (rozwód), Ewa Miodyńska (rozwód), Barbara Nabiałczyk (rozwód), Elżbieta Brożek (obecnie)
Dzieci: Agata (1980)
Wzrost: 169 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Janusz Gajos studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. W 1964 roku zadebiutował w filmie Marii Kaniewskiej „Panienka z okienka”. Dwa lata później otrzymał rolę w serialu „Czterej pancerni i pies”, która okazała się przełomowa dla jego kariery i zapewniła mu rozpoznawalność. Gajos występował między innymi w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz w teatrach: Kwadrat, Polskim, Dramatycznym i Komedia. Od 1985 roku był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a od 2003 roku z warszawskim Teatrem Narodowym. Występował również w spektaklach Teatru Telewizji. Od 2003 roku wykłada na łódzkiej PWSFTviT. W 1998 roku odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi. Aktor sześciokrotnie otrzymał filmową nagrodę Orły. Jest też laureatem pięciu Wiktorów i kilku Złotych Kaczek. Został odznaczony między innymi Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Życie prywatne

Aktor był czterokrotnie żonaty. Był związany kolejno z Zoją Gajos, Ewą Miodyńską i Barbarą Nabialczyk. Obecnie jego żoną jest Elżbieta Brożek. Ze związku z Barbarą Nabialczyk ma córkę Agatę, która urodziła się w 1980 roku.
Dodaj komentarz