Kim jest?

Cameron Diaz – jedna z najlepiej opłacanych hollywoodzkich gwiazd. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 13-10-2020 | skomentuj

Cameron Diaz – jedna z najlepiej opłacanych hollywoodzkich gwiazd. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com

Oceń


Cameron Diaz jest amerykańską aktorką, pisarką, modelką i producentką. Największą popularność zdobyła za sprawą ról w komediach, takich jak „Maska”, „Sposób na blondynkę” czy „Aniołki Charliego”. Była wielokrotnie nominowana do Złotego Globu. Ma na swoim koncie również nominacje do nagród BAFTA i Saturnów. Od kilku lat jest żoną wokalisty zespołu Good Charlotte. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Cameron Diaz

Pełne imię i nazwisko: Cameron Michelle Diaz
Data i miejsce urodzenia: 30 sierpnia 1972, San Diego, USA
Zawód: aktorka, pisarka, producentka, modelka
Partner: Benji Madden (2015-)
Dzieci: Raddix Madden (2019)
Wzrost: 174 cm
Waga: 54 kg
Instagram: @camerondiaz

  Zobacz także  

Kariera

Cameron Diaz karierę rozpoczęła już podczas nauki w szkole średniej, gdy podpisała kontrakt jako modelka z Elite Model Management. W 1994 roku otrzymała pierwszą filmową rolę w „Masce”, w której wystąpiła u boku Jima Carreya. Trzy lata później zagrała w komedii romantycznej „Mój chłopak się żeni”. Ważny moment w jej karierze nastąpił w 1998 roku, gdy wcieliła się rolę tytułowej bohaterki w komedii „Sposób na blondynkę” - za tę kreację była nominowana do Złotego Globu. Rok później zagrała w filmach „Męska gra” i „Być jak John Malkovich”. Za udział w tej drugiej produkcji była ponownie nominowana do wspomnianej wcześniej statuetki. W ciągu kolejnych lat kariery gwiazda z powodzeniem grała między innymi w takich filmach jak „Vanilla Sky”, „Aniołki Charliego” czy „Gangi Nowego Jorku”. Po wystąpieniu w 2014 roku w filmach „Annie”, „Inna kobieta” i „Sekstaśma” postanowiła zakończyć karierę aktorską.

Życie prywatne

Aktorka w 2014 roku związała się z Benjim Maddenem, gitarzystą i wokalistą zespołu Good Charlotte. Rok później para pobrała się w Beverly Hills. W 2019 roku urodziła się ich córka, Raddix.
Dodaj komentarz