Kim jest?

Dua Lipa – wokalistka o kosowsko-albańskich korzeniach. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Marta | dnia: 14-10-2020 | skomentuj

Dua Lipa – wokalistka o kosowsko-albańskich korzeniach. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

wikipedia.org/Justin Higuchi

Oceń


Dua Lipa jest brytyjską wokalistką, autorką tekstów piosenek i modelką. W jej żyłach płynie kosowsko-albańska krew. Międzynarodową sławę zdobyła za sprawą takich przebojów jak „Be the One”, „Physical”, „One Kiss”, „IDGAF” czy „New Rules”. Jest laureatką dwóch nagród Grammy i była nominowana do MTV Europe Music Awards. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Dua Lipa

Data i miejsce urodzenia: 22 sierpnia 1995, Londyn
Zawód: piosenkarka
Partner: Isaak Carew (rozstanie w 2019)
Dzieci: brak
Wzrost: 173 cm
Waga: 61 kg
Instagram: @dualipa

  Zobacz także  

Kariera

Dua Lipa uczyła się w Sylvia Young Theatre School. Gdy miała trzynaście lat, razem z rodzicami przeniosła się z rodzicami do Kosowa w związku z karierą zawodową ojca. Dwa lata później namówiła rodzinę do powrotu do Wielkiej Brytanii, żeby móc rozwijać się jako artystka muzyczna. Po przeprowadzce zaczęła nagrywać covery popularnych piosenek i publikować je w serwisie YouTube. Wkrótce zaczęła współpracować między innymi z Alessią Carą i Chance'em The Rapper. W 2015 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Group i wydała debiutancki singiel „New Love”. Niedługo później jej kolejny singiel „Be The One” podbił listy przebojów na całym świecie. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „Dua Lipa”. Piosenkarka zaczęła współpracować z takimi gwiazdami jak Sean Paul, Martin Garrix czy Andrea Bocelli. W 2020 roku wydała drugi album zatytułowany „Future Nostalgia”.

Życie prywatne

Wokalistka urodziła się w Londynie w rodzinie albańskich Kosowian pochodzących z Prisztiny. Lipa niechętnie dzieli się szczegółami swojego życia prywatnego. Przez pewien czas była związana z modelem Isaakiem Carewem, z którym ostatecznie rozstała się w 2019 roku. Później zaczęła być widywana z Anwarem Hadid.
Dodaj komentarz