Kim jest?

Gromee – twórca utworu „Light Me Up”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 14-10-2020 | skomentuj

Gromee – twórca utworu „Light Me Up”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Gromee to polski DJ, producent muzyczny, remikser i autor tekstów. Zajmuje się głównie tworzeniem muzyki klubowej. W 2018 roku razem z Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Do jego najbardziej znanych utworów należą „Light Me Up”, „Powiedz mi” i „Share The Joy”. Współpracował między innymi ze Steve’em Aokim, Deorro i Golec uOrkiestrą. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Gromee

Pełne imię i nazwisko: Andrzej Gromala
Data i miejsce urodzenia: 14 grudnia 1978, Kraków
Zawód: DJ, producent muzyczny, autor tekstów
Partner: Sara Chmiel (2018-)
Dzieci: Franciszek (2018), Helena (2020)
Wzrost: ok. 190 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @gromeeofficial

  Zobacz także  

Kariera

Gromee był założycielem Radia Region, które w 2004 roku przekształcono w RMF Maxx. W 2011 roku wypuścił swój debiutancki singiel „Open Up Your Heart”, a dwa lata później otworzył własną wytwórnię muzyczną Kingztown Music. W 2014 i 2015 roku wystąpił na Sunrise Festival. W latach 2015-2016 występował na Life Festival Oświęcim. W tym okresie podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, która wydała jego utwór „Follow You” - odniósł on duży sukces nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. W 2016 roku muzyk wystąpił jako support przed koncertem Mariah Carey w Krakowie. Rok później otrzymał nagrodę Eska Music Award w kategorii Najlepszy DJ/Producent. W 2018 roku wraz z nagranym z Lukasem Meijerem singlem „Light Me Up” reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Artyści ostatecznie zajęli 14. miejsce. Gromee w 2020 roku zasiadał w komisji jurorskiej wyłaniającej reprezentanta w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w 18. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Życie prywatne

DJ w 2018 roku ożenił się z wokalistką zespołu Łzy, Sarą Chmiel. W tym samym roku na świat przyszedł ich syn Franciszek, a dwa lata później urodziła się ich córka, Helena.
Dodaj komentarz