Kim jest?

Cristiano Ronaldo – najsłynniejszy piłkarz świata. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 14-10-2020 | skomentuj

Cristiano Ronaldo – najsłynniejszy piłkarz świata. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Cristiano Ronaldo jest portugalskim piłkarzem, który występuje na pozycji skrzydłowego lub napastnika w klubie Juventus. Gra również w reprezentacji Portugalii, której jest kapitanem. Karierę sportową rozpoczął mając zaledwie osiem lat. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Cristiano Ronaldo

Pełne imię i nazwisko: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Data i miejsce urodzenia: 5 lutego 1985, Funchal, Portugalia
Zawód: piłkarz
Partner: Georgina Rodriguez (2017-)
Dzieci: Cristiano Ronaldo Jr (2010), Alana Martina (2017), Eva Maria (2017), Mateo (2017)
Wzrost: 187 cm
Waga: 84 kg
Instagram: @cristiano

 

  Zobacz także  

Kariera

Cristiano Ronaldo karierę klubową zaczął już w wieku 8 lat. Początkowo był związany z klubem FC Andorinha, a później z CD Nacional. W 1997 roku dołączył do akademii Sportinggu. W 2003 roku podpisał kontrakt z Manchesterem United i w pierwszym sezonie wraz z klubem zdobył Puchar Anglii. W ciągu kolejnych lat pomógł mu zdobyć wiele tytułów mistrzowskich, dwa Puchary Ligi, Tarczę Wspólnoty i Ligę Mistrzów. W 2008 roku zdobył Złotą Piłkę, tytuł Piłkarza Roku FIFA oraz Europejski Złoty But. Rok później został wykupiony za 94 mln euro do Realu Madryt. Razem z tym klubem piłkarz wywalczył między innymi dwa mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii, cztery puchary Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary UEFA oraz trzy klubowe mistrzostwa świata. Wkrótce Ronaldo zdobył kolejne cztery Złote Piłki. W 2018 roku przeszedł do Juventusu. Od 2003 roku gra w reprezentacji Portugalii, z którą w 2016 roku wywalczył mistrzostwo Europy.

Życie prywatne

Sportowiec w latach 2010-2015 był związany z Iriną Shayk. Obecnie jego partnerką życiową jest Georgina Rodriguez, z którą ma córkę, Alanę Martinę (ur. 2017). Piłkarz ma także urodzonego w 2010 roku syna, Cristano Ronaldo Jr, lecz nigdy nie ujawnił tożsamości jego matki. W 2017 roku Ronaldo został ojcem bliźniaków, Mateo i Evy Marii – tożsamość ich matki również pozostaje nie znana.
Dodaj komentarz