Kim jest?

Agnieszka Radwańska – jedna z najlepszych polskich tenisistek. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 14-10-2020 | skomentuj

Agnieszka Radwańska – jedna z najlepszych polskich tenisistek. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

wikipedia.org/si.robi

Oceń


Agnieszka Radwańska to polska tenisistka, finalistka turnieju Wimbledon 2012 i zwyciężczyni Turnieju Mistrzyń 2015. Była również najwyżej notowaną polską zawodniczką w rankingu WTA. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Jest pierwszą polską tenisistką, której udało się zarobić ponad milion dolarów. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Agnieszka Radwańska

Pełne imię i nazwisko: Agnieszka Roma Radwańska
Data i miejsce urodzenia: 6 marca 1989, Kraków
Zawód: tenisistka
Partner: Dawid Celt (2017-)
Dzieci: Jakub (2020)
Wzrost: 172 cm
Waga: 56 kg
Instagram: @aradwanska

  Zobacz także  

Kariera

Agnieszka Radwańska zaczęła trenować w Niemczech, gdzie początkowo mieszkała razem z rodziną. Po powrocie do Polski w 1995 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, po czym rozpoczęła studia na AWF. W 2003 roku zajęła II miejsce w juniorskim turnieju w Zabrzu. Rok później odniosła kolejne zwycięstwa w turniejach w Gdyni i Zabrzu. W 2005 roku rozpoczęła profesjonalną karierę i wygrała w warszawskim turnieju kategorii ITF PKO BP Ursynów Cup. W tym samym roku zwyciężyła w wielkoszlemowym juniorskim Wimbledonie. W 2006 roku tenisistka wygrała turniej juniorek French Open 2006 i została liderką rankingu ITF Juniors w kategorii do 18 lat. Następnie zagrała w turnieju głównym Wimbledon 2006, gdzie dotarła do 1/8 finału. W 2008 roku została reprezentantką Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W 2010 roku dotarła do półfinału Australian Open, a w dwa lata później doszła do finału Wimbledonu. W 2015 roku zdobyła Puchar Hopmana, a w 2018 roku ogłosiła koniec kariery sportowej.

Życie prywatne

Tenisistka pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach. Jej dziadek Władysław był hokeistą i trenerem Cracovii. Jej ojciec Robert był tenisistą KS Nadwiślan Kraków i uprawiał łyżwiarstwo figurowe. Jej siostra Urszula również gra w tenisa. Radwańska w 2017 roku wyszła za Dawida Celta, z którym ma syna Jakuba (ur. 2020).
Dodaj komentarz