Kim jest?

Michelle Pfeiffer – jedna z czarownic z Eastwick. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 06-11-2020 | skomentuj

Michelle Pfeiffer – jedna z czarownic z Eastwick. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/JeremiahCristopher/CC BY 2.0

Oceń


Michelle Pfeiffer jest amerykańską aktorką, producentką filmową i modelką. Międzynarodową sławę przyniosły jej role między innymi w takich produkcjach jak „Czarownice z Eastwick”, „Gwiezdny pył”, „Człowiek z blizną”, „Niebezpieczne związki” i „Mroczne cienie”. Była trzykrotnie nominowana do Oscara i jest laureatką Złotego Globu za rolę w filmie „Wspaniali bracia Bakerowie”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Michelle Pfeiffer

Pełne imię i nazwisko: Michelle Marie Pfeiffer
Data urodzenia: 29 kwietnia 1958, Santa Ana, USA
Zawód: aktorka, producentka filmowa, modelka
Partner: Peter Horton (1981-1988), David E. Kelley (1993)
Dzieci: Claudia Rose Pfeiffer (1993), John Henry Kelley (1994)
Wzrost: 171 cm
Waga: 52 kg
Instagram: @michellepfeifferofficial

  Zobacz także  

Kariera

Michelle Pfeiffer w 1978 roku zdobyła tytuł Miss hrabstwa Orange, po czym została modelką. Wkrótce zaczęła się uczyć aktorstwa w The Beverly Hills Playhouse, a następnie w studiu aktorskim w Hollywood. W 1978 roku zadebiutowała w serialu „Fantastyczna wyspa”. W 1980 roku otrzymała pierwsze filmowe role w komediach „Rycerze hollywoodzkich nocy” i „Znów zakochani”. Pierwszy rozgłos zyskała rok później dzięki roli głównej bohaterki w „Grease 2”. W 1983 roku zwróciła uwagę krytyków dzięki występowi w „Człowieku z blizną” w reżyserii Briana De Palmy. Wkrótce zaczęła pojawiać się w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Czarownice z Eastwick”, „Poślubiona mafii” czy „Tequila Sunrise”. W 1989 roku była po raz pierwszy nominowana do Oscara za rolę w „Niebezpiecznych związkach”. Do tej statuetki była ponownie nominowana za kreacje w filmach „Wspaniali bracia Bakerowie” (1989) i „Pole miłości” (1992).

Życie prywatne

Gwiazda w latach 1981-1988 była w związku małżeńskim z Peterem Hortonem. W 1993 roku Pfeiffer wyszła za scenarzystę telewizyjnego Davida E. Kelley’a. Mają dwoje dzieci –  córkę Claudię Rose (ur. 1993) i syna Johna Henry’ego (ur. 1994).




Dodaj komentarz