Kim jest?

Michał Piróg - choreograf i tancerz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

Redakcja PinkWall | 30-01-2020 | skomentuj

Michał Piróg - choreograf i tancerz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

AKPA

Oceń


Michał Piróg to jeden z najbardziej popularnych choreografów w Polsce. Wiele osób będzie go z pewnością kojarzyło z prowadzenia programu „Top Model. Zostań modelką”. Ale nie można zapomnieć o tym, w czym Piróg jest najlepszy – o tańcu. Poznaj więc Piróga lepiej!

Wszystko o: Michał Piróg

Data i miejsce urodzenia: 28 maja 1979, Kielce
Zawód: tancerz, choreograf, prezenter telewizyjny
Partner: brak informacji
Wzrost: 171 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @michalpirog

Młodość

Ma starszego o 4 lata brata – Sebastiana. Kiedy miał półtora roku w wyniku przyjęcia zbyt dużej dawki szczepionki miał nigdy nie stanąć na nogi, ale udało się pokonać chorobę (to wcale nie znaczy, że szczepionki są złe, naprawdę). W wieku 15 lat wyznał swojej mamie, że jest gejem. Mając 16 lat zaczął trenować taniec, który stał się jego największą pasją. W 1998 roku ukończył kieleckie III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida – uczęszczał tam do klasy humanistyczno-teatralnej. Był studentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W dorosłym życiu związał się z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie. Pracował jako kelner w knajpie, barman, rozdawał ulotki dla ludzi otyłych w Kieleckim Klubie Kwadransowych Grubasów i prowadził zajęcia fitness.

  Zobacz także  


Kariera

Uczył się tańca z kaset VHS z koleżanką, która tańczyła taniec towarzyski. W wieku 19 lat zaczął realizować swoją pasję w Kieleckim Teatrze Tańca, a później dostał propozycję, aby przejść do grupy adeptów teatru, gdzie ćwiczyło się układy do repertuaru.
Brał udział w spektaklu baletowym „Być albo brać”. Swoje doświadczenie zdobywał w produkcjach telewizyjnych i teatralnych m.in. w musicalu „Chicago” czy „Koty”.
Pracował jako współchoreograf i tancerz w programie „Droga do gwiazd”, a w 2006 roku uczył układów choreograficznych w programie „W rytmie MTV”.
Teraz związany jest ze stacją TVN – był jurorem w programie „You Can Dance – Po prostu tańcz”, a także współprowadzi program „Top Model. Zostań modelką”.
Gra w wielu spektaklach w teatrach, a także zagrał epizodycznie w kilku serialach telewizyjnych. Był uczestnikiem drugiej edycji „Azja Express”.
Wspiera środowisko LGBT.
Dodaj komentarz