Kim jest?

Lizzo - ciałopozytywna wokalistka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Redakcja PinkWall | 30-01-2020 | skomentuj

Lizzo - ciałopozytywna wokalistka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

billboard.com

Oceń


Lizzo pojawiła się w świecie muzyki już jakiś czas temu, ale dopiero jej piosenka „Truth hutrs” i szerokie wykorzystanie jej w popularnej aplikacji TikTok dał jej prawdziwą sławę. Do tego stopnia, że mogła powitać na swojej półce wspaniałe nagrody, które bardzo ceni się w świecie muzyki. Kim jest Lizzo?

Wszystko o: Lizzo

Pełne imię i nazwisko: Melissa Viviane Jefferson
Data i miejsce urodzenia: 27 kwietnia 1988, Detroid
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 178 cm
Waga: ok. 140 kg
Instagram: @lizzobeeating

  Zobacz także  


Kariera

Urodziła się w Detroid, a później przeprowadziła się do Houston w Teksasie. To właśnie tutaj rozpoczęła swoje występy na scenie. Początkowo nagrywała swoje utwory samodzielnie i wypuściła dwa albumy: „Lizzobangers” i „Big Grrrl Small World”. Podpisała kontrakt z Nice Life i Atlantic Records. Pierwszą EP-ką, którą wydała za pośrednictwem wielkiej wytwórni nazywała się „Coconut Oil”.
W 2019 roku uzyskała powszechny rozgłos – wszystko za sprawą albumu „Cuz I Love You”, który trafił na 4. miejsce w notowaniu Billboard 200. Artystka promowała go hitami „Juice” i „Tempo”. Największą popularność przyniosło jej to, że jej piosenka „Truth hurts” była szeroko wykorzystywana w aplikacji TikTok. Po tym dotarła na szczyt listy Billboard Hot 100.
W 2020 roku udało jej się zdobyć trzy nagrody Grammy: w kategorii „najlepsze wykonanie solowe” za „Truth Hurts”; „najlepsze tradycyjne wykonanie R&B” za „Jerome” i za „najlepszy album współczesny”, czyli za „Cuz I Love You (Deluxe)”.
Dodaj komentarz