Kim jest?

Michał Dworczyk - poseł z Warszawy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Mateusz | dnia: 08-03-2023 | skomentuj

Michał Dworczyk - poseł z Warszawy. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / PDM-owner / Kancelaria Premiera

Oceń


Michał Dworczyk (Michał Paweł Dworczyk) urodził się 22 lipca 1975 w Warszawie. Jest polskim politykiem, historykiem, samorządowcem i instruktorem harcerskim. Poseł na Sejm VII, VIII i IX kadencji.

Wszystko o: Michał Dworczyk

Pełne imię i nazwisko: Michał Paweł Dworczyk
Data i miejsce urodzenia: 22 lipca 1975 / Warszawa
Zawód: polityk / historyk
Żona: Agnieszka
Dzieci: czwórka
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @michaldworczykpl

  Zobacz także  

Kariera

Michał Dworczyk studiował na Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a na swoim koncie ma także podyplomowe studia w Studium Europy Wschodniej. W młodości był harcerzem (zaangażowany był również w tworzenie niezależnego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej). W strukturach harcerskich był zastępowym, drużynowym, komendantem szczepu i hufcowym. Prowadził własną działalność gospodarczą, a w 2001 roku rozpoczął działalność polityczną (wstąpił wówczas do Przymierza Prawicy, a w 2002 roku został członkiem Prawa i Sprawiedliwości). W 2006 roku wziął udział w Wyborach Samorządowych do Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy i został radnym, a w 2010 sukces ten powtórzył w Wyborach Samorządowych do Rady m.st. Warszawy. W 2014 roku uzyskał mandat w ramach Wyborów Samorządowych do sejmiku województwa mazowieckiego. W sierpniu 2015 roku został posłem na Sejm VII kadencji (w miejsce Adama Kwiatkowskiego (wcześniej startował w wyborach, ale nie uzyskał mandatu). W 2015 i 2019 roku startował w wyborach parlamentarnych i był wybierany na Posła VIII i IX kadencji Sejmu. Był Sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2019 roku Minister-członek Rady Ministrów. Odznaczony Orderem „Za zasługi” (Ukraina).

Życie prywatne

O życiu prywatnym polityka wiemy niewiele, ale w mediach znajdziemy informacje, że jest żonaty, a swoją małżonkę, Agnieszkę, poznał za czasów harcerskich. Razem wychowują czwórkę dzieci: Marysię, Zosię, Antka i Janka.
Dodaj komentarz