Kim jest?

Mery Spolsky - miło było Panią poznać. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, życiorys

Redakcja PinkWall | 30-01-2020 | skomentuj

Mery Spolsky - miło było Panią poznać. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, życiorys

AKPA

Oceń


Mery Spolsky niedługo będzie jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Jest charakterystyczna, niewielu rzeczy się boi i porusza tematy w sposób bardzo kreatywny i ciekawy. Nie sposób przejść koło jej muzyki i tekstów obojętnie. Poznajcie Mery Spolsky.

Wszystko o: Mery Spolsky

Pełne imię i nazwisko: Maria Ewa Żak
Data i miejsce urodzenia: 14 listopada 1993, Warszawa
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @meryspolsky

  Zobacz także  


Młodość

Jest córką Ewy i Arkadiusza Żaków. Kiedy miała 14 lat zaczęła trenować grę na gitarze, którą ojciec dał jej w prezencie. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Studiowała również filologię angielską na UW, a studia magisterskie zakończyła na kierunku amerykanistycznym. Skończyła także scenariopisarstwo w Szkole Filmowej im. Bogusława Lindy i uczęszczała do Ogniska Teatralnego u Machulskich.

Kariera

Pierwszym jej zespołem był Normal Polish Butterfly, a także psychodeliczny Makijaż. Później tworzyła duet z Kubą Bąkałą i występowali jako „Różowe Okulary”.
Od 2014 roku działa pod swoim pseudonimem – Mery Spolsky. Wystąpiła na „Grechuta Festival”, gdzie zaprezentowała swoją własną interpretację utworu „Śpij, bajki śnij”. W 2015 roku brała udział w 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Brała udział w wielu innych festiwalach i konkursach i praktycznie z każdego wyjeżdżała z nagrodą lub chociaż wyróżnieniem.
Jej kariera nabrała tempa kiedy podpisała kontrakt z wytwórnią Kayax. Pod koniec 2016 roku wystąpiła gościnnie w utworze rapera Vixena „Romantyczna miłość”. Ale dopiero jej singiel „Miło było pana poznać” wywindował jej karierę wysoko, wysoko w górę. Była to zapowiedź albumu o tym samym tytule. W 2019 roku powróciła z kolejną płytą - „Dekalog Spolsky”. Wylansowała takie przeboje jak „Techno smutek”, „Liczydło” czy „Fak”.
Dodaj komentarz