Kim jest?

Andrzej Grabowski - czyli Kiepski. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 29-01-2020 | skomentuj

Andrzej Grabowski - czyli Kiepski. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Andrzej Grabowski wielu osobom będzie kojarzył się z rolą Ferdynanda Kiepskiego w programie „Świat według Kiepskich”. Jest jednak również jurorem w programie „Taniec z gwiazdami”, a na swoim koncie ma dużo więcej kluczowych ról. Sprawdźcie kim jest Andrzej Grabowski i czyim teściem jest! SZOK!

Wszystko o: Andrzej Grabowski

Pełne imię i nazwisko: Andrzej Piotr Grabowski
Data i miejsce urodzenia: 15 marca 1952, Chrzanów
Zawód: aktor, artysta kabaretowy
Partnerka: Anna Tomaszewska (1982-2008; rozwód), Anita Kruszewska (2009-2018; rozwód)
Dzieci: Zuzanna (1983), Katarzyna (1991)
Wzrost: 184 cm
Waga: brak informacji, wiadomo że schudł około 40 kg
Instagram: brak

  Zobacz także  


Życiorys i kariera

Wychowywał się w Alwerni, gdzie mieszkał wraz z rodzicami – Bolesławem i Łucją, a także braćmi: Mikołajem i Wiktorem. W 1974 roku ukończył PWST w Krakowie, a później rozpoczął swoją pracę aktorską w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jego kariera wystrzeliła po roli „Przepraszam, czy tu biją”. Za większość swoich kreacji w teatrze otrzymywał nagrody i wyróżnienia.
Na dużym ekranie zadebiutował w filmie „Odejścia, powroty”. Przez wiele lat jednak dostawał tylko role drugoplanowe i epizodyczne. Przełomem było „Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce”. A później zaczął dostawać poważniejsze propozycje np. w filmach i serialach „Świat według Kiepskich”, „Odwróceni”, „Zróbmy sobie wnuka” czy „Służby specjalne”.
Jest jurorem programu „Taniec z gwiazdami”.

Życie prywatne

Jego pierwszą żoną była Anna Tomaszewska, z którą ma dwie córki: Zuzannę i Katarzynę, które również są aktorkami. W czerwcu 2009 roku zawarł kolejny związek małżeński – z Anitą Kruszewską. Na początku 2016 roku postanowili się rozstać, a sfinalizowali rozwód w 2018 roku.
Jego córka – Zuzanna – jest żoną Pawła Domagały. Jest więc jego teściem.
Dodaj komentarz