Kim jest?

Mariusz Pudzianowski - najsilniejszy Polak? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, kariera

Redakcja PinkWall | 29-01-2020 | skomentuj

Mariusz Pudzianowski - najsilniejszy Polak? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, kariera

AKPA

Oceń


Mariusza Pudzianowskiego można określić „najsilniejszym mężczyzną w Polsce”, bez wątpienia. Tyle razy, ile został mistrzem Polski, Europy i Świata w Strongmanach, to nie został nikt więcej. Obecnie jest biznesmenem i zawodnikiem MMA. Kim jest Mariusz Pudzianowski?

Wszystko o: Mariusz Pudzianowski

Pełne imię i nazwisko: Mariusz Zbigniew Pudzianowski
Data i miejsce urodzenia: 7 lutego 1977, Biała Rawska
Zawód: sportowiec, biznesmen
Partnerka: brak informacji
Dzieci: brak informacji
Wzrost: 186 cm
Waga: ok. 117 kg
Instagram: @pudzianofficial

Życiorys

Rozpoczął treningi siłowe już w podstawówce. Trenował go ojciec – sztangista, Wojciech Pudzianowski. Ww wieku 16 lat wystartował w mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, jest czterokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Trenował tez karate i boks. Był zawodnikiem rugby Budowlanych Łódź. Od 1999 roku był strongmanem. W 2000 roku skazano go na 2,5 roku za pobicie. Po roku i 7 miesiącach kary uzyskał warunkowe, przedterminowe zwolnienie.
Ukończył studia licencjackie na Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. W 2010 roku został magistrem w tej samej szkole.
Jest właścicielem firmy transportowej „Pudzianowski Transport” oraz Domu Weselnego w Białej Rawskiej.

  Zobacz także  


Strongman

Zadebiutował w zawodach w 1999 roku. Jest zrzeszony w światowej federacji siłaczy WSMC. Kilkakrotnie został mistrzem Polski, Europy i Świata. Nie mógł brać udział w kilku edycjach zawodów ze względu na przebywanie w zakładzie karnym.
Od 2005 roku organizuje własny cykl dorocznych zawodów siłaczy, który nazwany został Pojedynkiem Gigantów. W 2009 roku, podczas piątego Pojedynku Gigantów, doznał zerwania bicepsa i w wyniku tej kontuzji został wykluczony z zawodów na kilka miesięcy.

MMA

Rozpoczął je po zakończeniu kariery jako strongman. Po wielu latach amatorskich treningów chciał się sprawdzić w tym sporcie. 11 grudnia 2009 roku zaliczył swój debiut przeciwko Najmanowi. Wygrał z nim poprzez TKO w 43. sekundzie walki. Od tego czasu nieustannie walczy w MMA. Jego przeciwnikami byli m.in. Karol Bedorf, Erko Juna czy Paweł „Popek” Mikołajuw.
Dodaj komentarz