Kim jest?

Marten de Roon - holenderski pomocnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 09-03-2023 | skomentuj

Marten de Roon - holenderski pomocnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Ago76

Oceń


Marten de Roon urodził się 29 marca 1991 w Zwijndrechcie. Jest holenderskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy włoskiego klubu Atalanta Bergamo.

Wszystko o: Marten de Roon

Imię i nazwisko: Marten de Roon
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 29 marca 1991 / Zwijndrecht
Wzrost: 185 cm
Waga: 76 kg
Żona: Ricarda de Roon
Dzieci: trójka
Instagram: @martenderoon15

  Zobacz także  

Kariera

Marten de Roon piłkarską karierę rozpoczynał w Holandii, gdzie jego pierwszym klubem była Sparta Rotterdam (wcześniej grał także w juniorskim zespole Feyenoordu Rotterdam). W 2012 roku pomocnik przeszedł do innego holenderskiego klubu, Heerenveen. W 2015 roku zasilił szeregi włoskiej Atalanty Bergamo, ale rok później został sprzedany do angielskiego Middlesbrough F.C. W 2017 roku wrócił jednak na zasadzie transferu do Atalanty i jej zawodnikiem jest do dziś. Obecnie wyceniany jest na około 12 milionów euro. Marten de Roon na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Holandii, a w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Życie prywatne

Sporo o życiu prywatnym piłkarza dowiedzieć możemy się z jego mediów społecznościowych. Na Instagramie dowiedzieć się możemy, że jego żoną jest Ricarda de Roon, a para wychowuje wspólnie trzy córki.
Dodaj komentarz