Kim jest?

Danilo - brazylijski obrońca. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 10-03-2023 | skomentuj

Danilo - brazylijski obrońca. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Granada

Oceń


Danilo (a właściwie Danilo Luiz da Silva) urodził się 15 lipca 1991 w Bicas. Jest brazylijskim piłkarzem, który występuje na pozycji bocznego obrońcy. Obecnie reprezentuje barwy włoskiego klubu Juventus Turyn.

Wszystko o: Danilo

Imię i nazwisko: Danilo Luiz da Silva
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 15 lipca 1991 / Bicas
Wzrost: 184 cm
Waga: 78 kg
Żona: Clarice Sales
Dzieci: syn
Instagram: @daniluiz2

  Zobacz także  

Kariera

Danilo Luiz da Silva piłkarską karierę rozpoczynał w Brazylii, gdzie jego pierwszym klubem była América Mineiro (wcześniej był juniorem zespołu Tupynambás). W 2010 roku zasilił szeregi innego brazylijskiego klubu, Santosu, a w 2011 został zawodnikiem portugalskiego FC Porto (drużyna z Europy wypożyczyła go od razu po zakupie do Santosu, gdzie dokończył sezon). W 2015 roku zasilił szeregi Realu Madryt, a w 2017 po zawodnika sięgnął inny piłkarski gigant, Manchester City. W 2019 doszło do ostatniego na tę chwilę transferu obrońcy, w ramach którego zasilił on szeregi Juventusu Turyn. Na swoim koncie zawodnik ma między innymi Mistrzostwo Anglii, wygraną w Lidze Mistrzów, Mistrzostwo Hiszpanii, Mistrzostwo Portugalii czy Copa Libertadores. Zawodnik reprezentował także Brazylię. Obecnie boczny obrońca wyceniany jest na około 12 milionów euro.

Życie prywatne

Piłkarz rzadko chwali się w mediach społecznościowych swoim życiem prywatnym, ale w mediach możemy znaleźć informację, że żoną prawego obrońcy jest Clarice Sales. Zawodnik Juventusu ma syna.
Dodaj komentarz