Kim jest?

Moise Kean - włoski napastnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 11-03-2023 | skomentuj

Moise Kean - włoski napastnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / Kirill Venediktov - soccer.ru

Oceń


Moise Kean urodził się 28 lutego 2000 w Vercelli. Jest włoskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego napastnika lub skrzydłowego. Obecnie reprezentuje barwy włoskiego klubu Juventus Turyn.

Wszystko o: Moise Kean

Imię i nazwisko: Moise Kean
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: Moise Kean / Vercella
Wzrost: 182 cm
Waga: 67 kg
Partnerka: Nif Brascia
Dzieci: brak informacji
Instagram: @moise_kean

  Zobacz także  

Kariera

Moise Kean piłkarską karierę rozpoczynał we włoskim klubie Juventus Turyn (jako junior występował także w zespołach AC Asti i Torino). Przebicie się do pierwszego składu nie było jednak łatwe, a w sezonie 2017/2018 został wypożyczony do Hellasu Werona. W 2019 roku zawodnik przeszedł do angielskiego Evertonu, a w sezonie 2020/2021 wypożyczono go do francuskiego Paris Saint-Germain. W 2021 zawodnik wrócił do Juventusu na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, a 1 lipca 2023 roku Juventus wykupi go z angielskiego klubu. Moise Kean ma na swoim koncie między innymi Mistrzostwo Włoch i Puchar Włoch. Napastnik to także reprezentant Włoch, który występował zarówno w seniorskiej kadrze Włoch, jak i drużynach młodzieżowych. Obecnie wyceniany jest on na około 20 milionów euro.

Życie prywatne

O życiu prywatnym młodego włoskiego piłkarza wiadomo niewiele, a on sam rzadko chwali się nim w mediach społecznościowych. W sieci znaleźć można jednak informacje, że jego partnerką jest Nif Brascia.
Dodaj komentarz