Kim jest?

Marcin Prokop - najwyższy dziennikarz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 11-02-2020 | skomentuj

Marcin Prokop - najwyższy dziennikarz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Marcin Prokop to chyba jeden z najwyższych dziennikarzy w Polsce. A może nawet na pewno. Doskonale znany jest z zabawnego duetu, jaki tworzył z Hołownią, a także z tego, który tworzy z Dorotą Wellman. Co tak naprawdę wiemy o Marcinie Prokopie?

Wszystko o: Marcin Prokop

Data i miejsce urodzenia: 14 lipca 1977, Warszawa
Zawód: dziennikarz, prezenter, pisarz, publicysta
Partnerka: Maria Prażuch-Prokop (żona od 2011)
Dzieci: Zofia (2006)
Wzrost: 206 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @_marcinprokop_

  Zobacz także  


Kariera

Jego kariera rozpoczęła się w 1997 roku – wtedy też zaczął publikować na łamach różnych magazynów m.in., „Wprost” czy „Gazeta wyborcza”. W latach 1998-2000 pełnił funkcję dyrektora marketingu, a w 2002 roku – dyrektora generalnego Wydawnictwa Machina Press. Później szukał i eksperymentował po różnych gazetach, a jednocześnie próbował swoich sił w telewizji. W latach 2004-2007 pracował np. w TVP2, gdzie tworzył takie programy jak „Prokop i panny”. Od 2007 roku pracuje w TVN-ie, gdzie prowadził m.in. „Milion w minutę”, „Clever – widzisz i wiesz”, „Mamy cię!” czy „Mam talent”. Jest także gospodarzem „Dzień dobry TVN”, gdzie partneruje mu Dorota Wellman.
Od 2009 roku związany jest także z radiem. Od 2018 roku prowadzi internetowy talk-show „Z tymi co się znają” na zlecenie Browaru Namysłów.

Życie prywatne

Od wielu lat związany jest z Marią Prażuch-Prokop, która od 2011 roku jest jego żoną. Mają córkę Zofię, która przyszła na świat w 2006 roku. Mieszkają wspólnie na warszawskiej Pradze.
Dodaj komentarz