Kim jest?

Kuba Wojewódzki - "Król TVN". Wiek, waga, wzrost, Instagram, kariera, kontrowersje

Patrycja | dnia: 16-01-2020 | skomentuj

Kuba Wojewódzki - "Król TVN". Wiek, waga, wzrost, Instagram, kariera, kontrowersje

AKPA

Oceń


Kuba Wojewódzki to jedno z najgłośniejszych nazwisk w Polsce. Jest samozwańczym „Królem TVN-u” i od wielu lat prowadzi swój autorski talk-show „Kuba Wojewódzki”. Co tak naprawdę o nim wiemy? Kim jest kontrowersyjny dziennikarz?

Wszystko o: Kuba Wojewódzki

Pełne imię i nazwisko: Jakub Władysław Wojewódzki
Data i miejsce urodzenia: 2 sierpnia 1963, Koszalin
Zawód: dziennikarz muzyczny, telewizyjny i radiowy, publicysta, perkusista
Partnerki: Anna Mucha (2003-2007), Renata Kaczoruk (2013-2018)
Wzrost: 187 cm
Waga: ok. 74 kg
Instagram: @kuba_wojewodzki_official

Kariera

W 1990 roku rozpoczęła się jego przygoda z muzyką – został bowiem dyrektorem artystycznym firmy fonograficznej Arson. Realizował wiele teledysków, a także projektował okładki płyt. Był również dyrektorem serwisów portalu WP. Przez jakiś czas pracował w TVP, a później przeszedł do Polsatu, gdzie był jurorem Idola. Początkowo jego autorski talk-show prezentowano w Polsacie. Później, w 2006 roku, przeszedł do TVN. Tam zasiadał również w programach takich jak „Mam talent” i „X-Factor”, a także „Mali giganci”.
Przez wiele lat prowadził różnego rodzaju audycje w najróżniejszych radiach m.in. w Esce Rock czy Antyradiu. Obecnie pracuje jednak w Newonce.radio, gdzie wraz z Piotrem Kędzierskim prowadzi program ROZMOWY: Wojewódzki&Kędzierski.
W 2018 roku wydał książkę „Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia”, nad którą pracował sześć lat.

  Zobacz także  

Kontrowersje

Był „gwiazdą” wielu kontrowersyjnych sytuacji. Został m.in. oskarżony o rasizm w związku z jego audycją „Poranny WF”, gdzie z Michałem Figurskim mieli znieważyć mężczyznę „obraźliwymi, rasistowskimi sformułowaniami”.
W sierpniu 2011 wybuchła afera w sprawie flagi Polski, którą Wojewódzki wraz z gośćmi, na antenie TVN, wkładali w atrapy psich odchodów. W związku z tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na telewizję TVN w wysokości ponad 470 tys. zł.
W 2012 roku ukraińskie MSZ wydało komunikat w sprawie sformułowań, które użył Wojewódzki, wraz z Figurskim, w programie „Poranny WF”. Według nich „pozwolili sobie na skrajnie poniżające wypowiedzi pod adresem Ukraińców”.

Życie prywatne

Wojewódzki znany jest z tego, że zmienia partnerki jak… samochody. Jednak ma na swoim koncie też poważne związki. Pierwszy z nich to ten z Anną Muchą, który trwał od 2003 do 2007 roku. Drugi poważniejszy związek stworzył z modelką – Renatą Kaczoruk, z którą był od 2013 do 2018 roku.
Dodaj komentarz