Kim jest?

Andrzej Piaseczny - "Piasek". Wiek, wzrost, Instagram, kariera, orientacja

Patrycja | dnia: 16-01-2020 | skomentuj

Andrzej Piaseczny - "Piasek". Wiek, wzrost, Instagram, kariera, orientacja

AKPA

Oceń


Andrzej Piaseczny to jedna z większych gwiazd w Polsce. Niestety, niewiele wiadomo o nim poza jego karierą muzyczną i aktorską. Kim dokładnie jest „Piasek”? Co tak naprawdę o nim wiemy? Sprawdźcie.

Wszystko o: Andrzej Piaseczny

Pełne imię i nazwisko: Andrzej Tomasz Piaseczny
Pseudonim: Piasek
Data i miejsce urodzenia: 6 stycznia 1971, Pionki
Zawód: piosenkarz, aktor
Wzrost: 173 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @andrzejpiaseczny_official

Kariera

W 1992 roku rozpoczął swoją karierę, kiedy wystąpił w koncercie „Debiutów” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Był wokalistą zespołu Mafia, z którym nagrał trzy albumy. Niedługo po 1997 roku odszedł z zespołu, aby rozwijać karierę solową.
W 1998 roku na rynku pojawił się jego debiutancki album solowy, który zatytułowany został „Piasek”. To właśnie z tej płyty pochodzą utwory „Jeszcze bliżej” czy „Mocniej”.
Reprezentował Polskę na 46. Konkursie Eurowizji w Kopenhadze, gdzie zajął 20. miejsce. Nagrał kolejne płyty, dzięki czemu po dziś dzień jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarzy w Polsce.

Jeśli chodzi o jego karierę aktorską – pojawił się m.in. w serialu „Złotopolscy”, a także w filmie „Trzymajmy się planu”.

  Zobacz także  

Pozostałe przedsięwzięcia 

Andrzej Piaseczny uczestniczył w sztafecie z ogniem olimpijskim podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku.
Pełnił rolę trenera w czterech edycjach programu „The Voice of Poland”. Został również trenerem „The Voice Senior”. Był bohaterem jednego odcinka reality show „Starsza pani musi fiknąć”.

Życie prywatne

Jest to część życia Piaska, która owiana jest tajemnicą. Wszyscy przez wiele lat zastanawiali się nad tym jakiej orientacji jest Andrzej Piaseczny, a pojawiało się naprawdę sporo spekulacji. Nie potwierdził on jednak ani jednej plotki, która o nim krążyła. Być może kiedyś Piaseczny zdecyduje się zdradzić cokolwiek ze swojego życia prywatnego.
Dodaj komentarzAleksandra 05-07-2020

Lubię Pana Andrzeja Piasecznego słucham muzyki i piosenki. Pozdrawiam.